Jak tanio odmienić swój pojazd?

W dzisiejszych czasach chyba już każdy posiada własne auto. Ciężko wskazać rodzinę, która nie wykorzystywałaby podobnego udogodnienia – nikogo nie trzeba już przekonywać, że powyższy środek lokomocji jest relatywnie tanią i sprawną metodą na przemieszczanie się w różnych warunkach. Znaczne nasycenie rynku motoryzacyjnego, zwłaszcza jeśli chodzi o auta używane, zainspirowało liczną grupę użytkowników do przerabiania własnych samochodów, dzięki czemu są one nie tylko wyjątkowe, lecz również pokazują pewną prawdę o ich właścicielu.

Lexus LS 600h L

Autor: © Lexus
Źródło: © Lexus

Dzisiaj możliwe są przeróżne sposoby przekształcania samochodów. Mniej problematyczne są zmiany kosmetyczne, które nie wymagają ingerencji mechanika czy obeznanego fachowca i znaczną grupę podobnych przeróbek można wykonać samodzielnie, jeśli tylko posiada się podstawowe narzędzia i zręczność manualną. Kolejną grupę stanowią prace techniczne, takie jak dodawanie mocy silnika czy zmiana zawieszenia na bardziej sportowe. Rzecz jasna fani tuningu bez problemów stosują oba wymienione sposoby poprawiania auta, jednak należy zaznaczyć, że w wielu okolicznościach nawet z pozoru delikatne zmiany w seryjnym wyglądzie danego modelu mogą sprawić, że będzie on skutecznie odróżniał się z tłumu (polecane opcje).

Dla osób, które dopiero szukają inspiracji koniecznych przy przerabianiu własnego pojazdu, świetnym rozwiązaniem jest spędzenie dłuższego czasu na forach poświęconych tuningowi, blogach motoryzacyjnych czy nawet na witrynach sklepów z akcesoriami tuningowymi. Zadowalającą liczbę wszelkiego typu akcesoriów można znaleźć na popularnych serwisach aukcyjnych, które mogą także stać się dobrą inspiracją. Jednym z bardziej cenionych akcesoriów jest folia carbon, która pozwala niedrogo i niemal nie do poznania odmienić wygląd auta. Dzięki tej folii można zmienić nie tylko środek samochodu (jest to tworzywo, którym można szybko okleić kokpit czy inne wykonane z tworzywa elementy) lecz także karoserię (folia może nie tylko zmienić prezencję auta na prawdziwie sportową, ale można też np. zabezpieczyć dzięki jej użytkowaniu nowy lakier (więcej o: powłoka ceramiczna na lakier) lub też ukryć pewne usterki, które w innym wypadku mogłyby potrzebować zmiany czy lakierowania całej karoserii (najchętniej wybierane kategorie)Warto zatem pamiętać o takich dodatkach, jak folie carbonowe i o tym, że wszelkie przekształcania własnego pojazdu najlepiej zacząć od nieskomplikowanych zmian.