Jak to się mówi: jeśli nie będziesz próbował to nie zostaniesz zwycięzcą

Jeśli chciałbyś wziąć udział w jakiejś loterii z ekstra nagrodami, to będziesz musiał albo kupić los, albo wytypować parę cyfr lub słać smsa. Niczym więcej nie musisz się interesować, oczywiście poza rezultatem. Ale ludzie, którzy zajmują się organizowaniem loterii muszą wziąć pod uwagę o wiele więcej spraw. Otóż organizacja loterii nie jest wcale taka banalna. Oczywiście, jeżeli zrobimy loterię w szkole dla uczniów, wszystko jest o niebo prostsze.

Jednak, jeśli organizujemy loterię na większą skalę np. w odniesieniu do całego kraju, wtedy

loteria

Autor: Brian Gratwicke
Źródło: http://www.flickr.com

.

Są firmy, zajmujące się organizacją różnych akcji w tym loterii, poddały inne rynek odpowiedniej analizie, a co się z tym wiąże mogą wziąć pod swoje skrzydła zorganizowanie loterii. Dzięki ich doświadczeniu wszystko zostanie zorganizowane zgodnie z prawem. A to jest najważniejsze. Jeżeli samodzielnie nie będziesz chronił swoich danych osobowych, to…

Ostatnio wiele słyszy się o ochronie danych osobowych, o ochronie wizerunku i tego typu sprawach (przeczytaj na ten temat). Ale przekazując nasze dane osobowe często zgadzamy się na administrowanie danymi osobowymi. Nie za każdym razem na sto procent zdajemy sobie z tego sprawę, bo nie czytamy regulaminów, które akceptujemy. Dopiero potem dochodzi do nas, że udzieliliśmy zgody na owe administrowanie naszymi danymi. A w jaki sposób się o tym dowiadujemy?

kupon loterii Lotto
Otóż na przykład otrzymujemy jakieś maile, smsy lub zwykłe listy.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta strona, koniecznie sprawdź link odpady zwierzęce a poznasz znacznie większą ilość szczegółów, które bez wątpienia wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Wtedy wiemy, że nasze dane są wykorzystywane i to za naszą zgodą. Dlatego jeśli już gdzieś wpisujemy nasze dane powinniśmy pamiętać o tym, że będą one wykorzystane. Bezsensowne jest, więc wpisywanie w niemalże każdy formularz swoich danych osobowych.

Oczywiście rozumiemy, że niezbędne jest podanie danych osobowych, kiedy ubiegamy się o pracę, ale poza tym powinniśmy dwa razy się zastanowić, gdy podajemy swoje dane osobowe. Inaczej będziemy mieli problem. O ile imię i nazwisko oraz data urodzenia nie jest niczym złym, bo te dane ciężko ochronić, to jeżeli już widzimy, że ktoś chce znać nasz pesel, to rzeczywiście powinniśmy rezygnować z rejestracji, bo na pesel można sporo namieszać.