Jak troszczyć się o samochód?

O tym, że krajowy motoryzacyjny rynek używanymi samochodami stoi, nie musimy chyba nikogo specjalnie przekonywać. Najświeższe dane wykazują, iż spada ilość nabywanych wozów nowych, jak też używanych, co może oznaczać, iż rynek się już nasycił, natomiast z drugiej strony nasi rodacy dłużej jeżdżą tym, co już posiadają.
Aby jednak móc dłużej używać samochód, konieczne jest stosowanie się do kilku głównych zaleceń.

klocki hamulcowe ford focus

Autor: WymianaOpon.pl
Źródło: WymianaOpon.pl

Nierzadko, wbrew oczekiwaniom nabywcy używanego pojazdu, nabycie takiego auta to dopiero początek wydatków z nim związanych. Nie oznacza to oczywiście, iż powinno się błyskawicznie udać się do salonu dilerskiego po nowiuteńki pojazd, trzeba jednakże mieć świadomość czekających nas kosztów. Należy je zwyczajnie wkalkulować w koszt nabywanego czterokołowca.
montaż

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com
poduszka powietrzna

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej kosztowne reperacje czekają nas w wypadku usterek motorów wysokoprężnych, szczególnie z technologią common rail. Koszta wymiany mogą sięgnąć paru tysięcy złotych. Tak samo kosztowną reperacją jest wymiana turbosprężarki, zarówno w samochodach z silnikiem benzynowym jak także wysokoprężnym. Najgorszy efekt niedbalstw w serwisowaniu samochodu to naturalnie wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych. Użytkowanie pojazdu z niesprawnymi amortyzatorami, układem kierowniczym. Zaś oszczędności na wymianie elementów rozrządu, takich jak napinacz (zobacz także napinacz łańcucha) czy nierzadko pomijana pompa wody, mogą doprowadzić do zniszczenia kosztownych części mechanicznych napędu, zaworów, wałka rozrządu itp.

Najtańsze pod względem reperacji są najbardziej znane marki w naszym kraju.

Czy rozpatrywany materiał nie jest niebanalny? Jeśli tak sądzisz, kliknij tutaj – zalecam ten serwis (http://www.s-performance.pl/hamownia/), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu przykuwające wzrok teksty.

Dla przykładu nie zapłacisz drogo za klocki hamulcowe Ford Focus, które to również trzeba wymieniać regularnie.