Jak uruchomić autokomis?

Interesujesz się czterokołowcami? Pomyśl o otwarciu własnego komisu samochodowego. Wystarczy, że znajdziesz odpowiednio położony i zadbany plac, a także zatroszczysz się o ciekawą reklamę swojej działalności.

fotogram - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym polega ów interes? Posiadacz samochodu poleca sprzedaż własnego samochodu właścicielowi komisu samochodowego. Ten pierwszy określa cenę, którą potrzebuje otrzymać za wóz. Posiadacz autokomisu zarabia na prowizji, która zostaje ustalona od sprzedanego pojazdu. Komisy samochodowe (przyczepki do samochodu) cieszą się dużym powodzeniem pośród osób, które potrzebują pozbyć się leciwego samochodu i zakupić nowy.

Oczywiście, że w internecie odnajdziesz pasjonujące treści.Na opisywany temat także przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do witryny!

Z jakiego powodu? Posiadacz, wstawiając wóz do komisu, nie musi wcale przejmować się całym procesem wypatrywania nabywcy. Skup samochodów oraz znalezienie klienta to zadanie posiadacza autokomisu.

Dla posiadacza komisu samochodowego najważniejszy jest plac, na jakim będą eksponowane czterokołowce przeznaczone do sprzedania. Jego nawierzchnia będzie zależeć od tego, jak dużo czterokołowców zamierzasz zaprezentować. Jeżeli myślisz o naprawdę profesjonalnym komisie samochodowym, na placu musi się bez trudności zmieścić minimum parę – paręnaście aut. Jak rozkręcisz interes, być może potrzebować będziesz powierzchni dla powyżej 50, a może 100 samochodów. Miej na względzie, iż klienci powinni mieć swobodny dostęp do każdego z samochodów. Miej na uwadze, że liczą się rozmiary po otwarciu wszystkich drzwi auta – razem z bagażnikiem.

Na terenie nawet najprostszego komisu powinno znaleźć się także miejsce na pomieszczenie biurowe. Przeważnie jest to blaszany kontener, ale jeśli ma to być wielki komis samochodowy, wówczas zastanów się nad solidniejszą konstrukcją.