Jak wybrać opony na zimę?

Coraz zimniejsze dni bądź zbliżająca się zima sprawiają, że nie tylko powinniśmy zmienić garderobę na cieplejszą, ale też przemyśleć założenie opon zimowych. Dzięki nim nie będziemy ślizgać się po każdej zamarzniętej jezdni oraz nie narazimy na niebezpieczeństwo ani siebie, ani naszych współtowarzyszy. O czym należy pamiętać, jeśli dopiero zamierzamy zakupić opony zimowych?

Po pierwsze wymienić powinniśmy wszystkie opony, nie zaś – jak wielu ma w zwyczaju – tylko dwie. Taka oszczędność może okazać się nad wyraz ryzykowna. Po drugie, nie bez znaczenia jest ich wielkość. Opony zimowe nie mogą być węższe od opon na lato, gdyż nie będą dobrze trzymać się ośnieżonej jezdni.

pojedyncza opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o samego wytwórcę opon, nie jest dobrze decydować się na mniej kosztowne odpowiedniki, albowiem może stracić na tym jakość asortymentu. Właściwe opony to sprawdzone opony. Trzeba zapoznać się z rekomendacjami na forach internetowych bądź popytać przyjaciół, jaką markę zalecają. Dzięki ich wsparciu czy kompetentnej pomocy sprzedawcy na pewno nie będziemy żałować zakupów. Polecamy felgi (http://www.sportwheels.pl/product-pol-5027-AUTEC-ZENIT-Felga-Aluminiowa.html) stalowe.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest wspomniana przy marce cena. Używane opony są oczywiście tańsze, ale skąd mamy mieć gwarancję czy nie należały one do auta z wypadku? Dlatego zakupów z aukcji musimy w tym wypadku unikać. Korzystniej jest trzymać się sprawdzonych sklepów i nowych, markowych opon. Dobrze jest zajrzeć do internetu, ponieważ w sieci czekają na nas o wiele niższe ceny. Auta wiążą się z poważnymi kosztami, zatem można czasem skorzystać z tańszych rozwiązań, tym bardziej, że sklepy internetowe proponują takie same, markowe opony.

Przed zamówieniem konkretnych opon dobrze jeszcze przestudiować testy opon zimowych. Eksperci weryfikują, który producent zrobił najlepsze opony, doskonałe w nawet bardzo trudnych warunkach. Tego rodzaju ranking opon zimowych jest niesłychanie pomocny, albowiem opony wpływają w dużo większym stopniu na nasze bezpieczeństwo, aniżeli m.in. decyzja czy wybrać felgi (sportwheels.pl/product-pol-28862-TN1-5×108-8-5×19-ET40-Hyperblack-Polished.html) stalowe, czy aluminiowe. Powinniśmy skontrolować wszystkie informacje, aby zrobić udane zakupy i bezpiecznie jeździć po każdej trasie. To najważniejsze, szczególnie, jeżeli podróżują z nami nasi bliscy i chcemy szczęśliwie dojechać do celu.