Jak wygląda praca kuriera? Czy warto tak pracować? Jakie są plusy, a jakie są wady takiego zajęcia?

Jeżeli rozważamy podjęcie pracy w charakterze kuriera powinniśmy się zastanowić nad paroma kwestiami, a przede wszystkimsprawdzić, na czym ta praca polega. Każdy kurier, żeby zacząć pracować powinien mieć swój pojazd dostawczy oraz założoną działalność gospodarczą. Jeśli zaczyna pracować dla jakiejś firmy kurierskiej musi przemalować własny samochód i obkleić go naklejkami firmy. To dzięki temu każdy pojazd kurierski wygląda tak samo.

Paczka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcie kuriera to praca w ciągłym biegu, ponieważ często musi on dostarczyć paczki do miejsc, jakie są daleko od siebie aż o kilkadziesiąt kilometrów. W takiej pracy w związku z tym należy się stale śpieszyć, tym bardziej, iż koszt przesyłek kurierskich jest bardzo różny, a sporo firm walczy o klienta na różne sposoby. Już normą jest, że zorganizowanie kuriera to coś szybkiego, można to robić przy pomocy różnorakich platform internetowych, to tam jest możliwość by sprawdzić czas jak również koszty doręczenia.

W pracy kuriera trzeba stale walczyć z czasem, gdyż kliencki oczekują z niecierpliwością na swoje przesyłki. Co więcej, zdarzają się duże, trudne do przenoszenia paczki, które na przykład należy wnieść dosyć wysoko. Wszystko to sprawia, iż jest to praca dosyć trudna oraz wymagająca, stworzona głównie dla mężczyzn, chociaż w ostatnich czasach coraz częściej zauważa się zatrudnione w ten sposób kobiety. Oczywiście tego typu praca posiada też zalety. To zawód idealny dla ludzi, którzy nie lubią siedzieć za biurkiem, bardziej wolą pracować w ruchu. Atutem jest także praca z klientami jak również brak nudy, gdyż każdy dzień zapewnia nowe wrażenia.

Początki są trudne, jednak po nabraniu wprawy będzie dobrze. Gdy poznamy nasz rejon prościej nam będzie go obsługiwać, przez to też szybciej dostarczymy przesyłki. A jak przedstawia się typowy dzień w pracy kuriera? Każdy pracownik musi stawić się rano ze swoim pojazdem w magazynie.

Zależnie od spółki jest to godzina siódma lub siódma trzydzieści. W magazynie odbiera się paczki, jakie są przeznaczonego do danego rewiru.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest głębiej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj narzędzia pomocnicze.

Następnie rusza się w trasę. Dzień w dzień kurier musi rozwieźć 50-100 paczek do 50-60 adresów. To natomiast tylko przykład, sporo bowiem zależy od konkretnej spółki kurierskiej. Tak samo sprawa prezentuje się ze stawkami za standardowe usługi, gdyż ceny przesyłek kurierskich dosyć znacznie się różnią –> czytaj to.