Jak zdobyć dotacje na otworzenie działalności gospodarczej?

Każdy, kto chce działać na własny rachunek i założyć swoje przedsiębiorstwo, powinien zaciekawić się zagadnieniem, jakim jest pozyskiwanie dotacji unijnych. Pieniądze można pozyskać ze specjalnych programów, jeżeli tylko spełniamy wyznaczone w nich wymogi. Jak w takim razie można się o nie ubiegać?

Firma na rynku międzynarodowym, a ryzyko walutowe

Autor: istock
Źródło: istockphoto.com
Trzeba rozpocząć od tego, iż fundusze unijne są przeznaczone dla każdego oraz nie ma znaczenia płeć, wiek lub wykształcenie. Liczy się sam cel, a więc firma, nad którą chcemy pracować. Dokładnych informacji najlepiej jest szukać na stronach internetowych wybranych programów, ponieważ w tym miejscu również możemy zdobyć dane kontaktowe potrzebne do zapytania o niepewne kwestie lub nie do końca jasne klauzule. Sama procedura trwa dosyć długo, albowiem należy zebrać wszelkie wymagane dokumenty, złożyć formularze, z kolei po zakwalifikowaniu się do następnego etapu – skonsultować się z doradcą zawodowym i przejść konkretne kursy. Ostatnim punktem starań jest stworzenie biznesplanu, który jest oceniony i zatwierdzony albo nie. Jeśli decyzja będzie przychylna, pieniądze przelewane są na nasz rachunek. Niekiedy do podpisania umowy niezbędni są np. żyranci, jednak nie za każdym razem jest to obowiązkowe, toteż warto jest wcześniej spytać się o szczegóły dotyczących tej kwestii.

Jak dużo można dostać? Najczęściej jest to około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze, które właściciel pozyska, może spożytkować na dowolnie wybrany cel, w tym na zakup maszyn, profesjonalną reklamę lub zaadaptowanie wynajętego lokalu do potrzeb prowadzenia przedsiębiorstwa. Koszta warto jest precyzyjnie zaplanować, aby gotówki starczyło na wszystkie zamierzenia.

Jest oryginalna strona www (http://www.akm.net.pl/), na jakiej znajdziesz interesujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Można także starać się o fundusze unijne na rozwój firmy, których uzyskiwanie wygląda w podobny sposób. Dzięki funduszom otrzymanym zgodnie z zaprezentowaną drogą można z powodzeniem rozpocząć swoją działalność bądź – jak przed chwilą zaznaczono – inwestować w już istniejące przedsiębiorstwo.

Podoba Ci się wpis tekst? To przejdź do oferty, aby zapoznać się z dodatkowymi info na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Początkowy kapitał i dotacja finansowa w dalszym etapie ma bardzo często nadzwyczaj duże znaczenie w osiągnięciu sukcesu, toteż warto dowiedzieć się więcej w temacie funduszy unijnych, by jak najszybciej zacząć starania o nie i zrealizować swoje marzenia o prowadzonej firmie.BANK BGŻ