Jak można zostać detektywem? Czym faktycznie trudni się detektyw, co to za profesja

Interesuje cię jak dużo dostaje pieniędzy detektyw i czym się tak faktycznie zajmuje? Pragnąłbyś także wiedzieć, co trzeba wykonać, ażeby nim się stać? Spróbujemy odpowiedzieć na te kwestie, bo wyobrażenia na sprawę, kim jest i czym trudzi się detektyw, są różnorodne. Jedni są marzycielami, funkcjonują w świecie wyobraźni, więc dumają, iż taka osoba to jakby dzisiejszy Sherlock Holmes, a pozostali iż zajmuje się tylko śledzeniem zdradzających żon i mężów. Jak więc jest?


detektyw
Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawy są nudne i rzadko do nich zaglądamy, lecz to co to jest zawód detektywa i generalnie, czym może się trudnić, jest opisane w ustawie o usługach detektywistycznych (aisdetektywi.pl). Skoro więc marzymy o zostaniu detektywem, to trzeba przygotować się do tego typu zadań, jak przykładowo: zbieranie różnorodnych informacji, przykładowo na temat majątku lub wiarygodności w stosunkach gospodarczych osób i jednostek organizacyjnych, weryfikowanie wiarygodności danych oraz informacji, jakie dotyczą szkód zgłaszanych zakładom ubezpieczeniowym czy szukanie zaginionych osób. To tak w sumie jedynie pewna ilość obowiązków detektywa.

Oprócz tego typu powinności w zależności od pracodawcy, możemy przewidzieć, iż będziecie częścią agencji, więc możemy się spodziewać tego, iż ujawnią się obowiązki mające związek z windykacją należności czy weryfikacją dokumentów. Jak więc widać niekiedy te zadania mogą przypominać urzędowe sprawy. Odmienną sprawą jest jak faktycznie jesteśmy w stanie stać się detektywem (http://aisdetektywi.pl/o-nas.html)? Ażeby nim zostać trzeba mieć właściwą licencję. Ażeby ją zdobyć powinniśmy spełnić konkretne wymogi, powinniśmy też zdać określony egzamin. Według dzisiejszych przepisów, kiedy chcemy zdobyć taką licencję trzeba także spełnić różnorodne warunki, takie jak mieć obywatelstwo polskie, ukończone 21 lat czy posiadać odpowiednie wykształcenie (minimum jest szkoła średnia). Istnieje sporo pozostałych warunków, ale nie warto ich tu teraz przywoływać.


Właściwie to, tyle kwestii z teorii, ale tak naprawdę niewielu zostaje detektywami, ponieważ po pierwsze nie jest to taki łatwy chleb, a jednocześnie nie każdy się nadaje do takiej pracy. Jednakże trzeba potwierdzić, iż coraz więcej osób korzysta z usług agencji detektywistycznych. Najlepiej je odnaleźć w internecie, przykładowo biuro detektywistyczne Wrocław.