Jaki kupić klimatyzator – przenośny czy może split?

Klimatyzator jeszcze nie tak dawno był uznawany za luksus. Jednakże obecnie klimatyzatory w mieszkaniu są spotykane coraz to częściej. Najpopularniejsze są klimatyzatory przenośne oraz split.

odzwierciedlenie - samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
fotka - pojazd

Autor: kroszk@
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w mieszkaniu jest zbyt gorąco, klimatyzator przyda się na pewno. Musimy tylko przemyśleć jego dobór, by finalnie nie być rozczarowanym z rezultatów schładzania.

Czy jakiś komentarz z www (https://magazynauto.pl/testy/kompaktowe-suv-y-plug-in-porownanie,aid,1229) zachęcił Cię do pozostawienia swej opinii? Szalenie nam miło. W takim razie nie czekaj i pisz coś!

Klimatyzatory mające odwadniacz mogą być mobilne bądź mocowane na stałe, jednoczęściowe czy też składające się z dwóch części (typu split). Istnieją też systemy do obsługi kilku pomieszczeń, składające się z kilku członów połączonych w jeden układ, tak zwana klimatyzacja multisplit. Wszelkie klimatyzatory mogą chłodzić powietrze, poniektóre również je ogrzać.

Czy posiadasz pytania odnośnie do opisywanej kwestii? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj informacje (https://www.naprawamostyskrzynie.pl/naprawa-mostow-napedowych-trojmiasto/) na przedstawiane zapytanie – na pewno okażą się one niesamowicie ciekawe.

W tańszych urządzeniach służy do tego nagrzewnica elektryczna, droższe funkcjonują niczym pompa cieplna, dzięki czemu pobierają o wiele mniej energii elektrycznej w czasie ogrzewania. Klimatyzację instaluje się przede wszystkim po to, by schładzał, więc najważniejszym parametrem, na który powinniśmy zwracać uwagę, szukając stosownego urządzenia, jest jego moc chłodnicza.

Wydaje się, iż klimatyzator przenośny jest bardziej praktyczny, bo można go ustawić tam, w którym miejscu akurat chcemy schładzać powietrze, a potem przemieścić go w inny punkt. Stacjonarny klimatyzator mocuje się do ściany albo sufitu w sposób trwały. Jednak urządzenia przenośne mają niestety istotne wady.

Ich wydajność jest stosunkowo niewielka, zatem częstokroć nie są w stanie schłodzić wnętrza w zadowalającym stopniu. Problemy wynikają również z konieczności odprowadzania wydmuchiwanego z nich ciepłego powietrza.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*