Jakie cechy dzianin brane są pod uwagę, kiedy podejmuje się decyzję o ich przeznaczeniu? Którą dzianinę wykorzystuje się.

Sporo osób kupując sobie nowe ciuchy patrzy nie tylko na to jak wyglądają, lecz też na to czy z dobrej jakości tkanin są zrobione. Ma to wpływ również bez wątpienia na komfort noszenia takich ubrań.
Tkanin, z jakich wykonuje się ciuchy jest sporo.

Tak naprawdę można wymieniać je bardzo długo, jednak i tak zapewne sporo nazw niektórym nic nie będzie mówiło. Nie wszystkie są wszak tak powszechnie rozpoznawane jak bawełna albo dzianina wełniana (zobacz na www.lamalama.pl jeśli ich nie znamy to z reguły kupując ubrania można sprawdzić czy ta tkanina nam odpowiada. Możemy sprawdzić czy jest miła w dotyku czy nie wydaje niemiłego sztucznego zapachu, lub czy się nie elektryzuje. To tylko niektóre cechy tkanin, na jakie zwraca się uwagę. Także w inny sposób odbieramy te ubrania gdy wiszą na wieszaku, a inaczej gdy już przymierzymy je. Niektóre tkaniny, w dotyku wydają się być fajne, jednak na wrażliwej skórze wychodzi na to, iż drapie oraz jest niemiła.
sex

Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno istnieją tego typu tkaniny, które są niesamowicie miłe, takie jak dzianina futerkowa (na tej stronie). Jest ona używana w wielu przypadkach. Jest wykorzystywana, jeżeli chodzi o rzeczy dla dzieci, mięciutkie koce czy poszewki ozdobne. Daje duże możliwości, a oprócz tego z pewnością nikt nie powie, iż jest niemiła w dotyku. Właśnie z reguły od przeznaczenia tkanin zależy, jak będzie użyta.

Brane są pod uwagę cechy takie jak możliwości rozciągania, przewiewność, trwałość, łatwość obróbki. To z pewnością ważne rzeczy, które decydują o efekcie końcowym produkcji danych rzeczy.