Jakie istnieją fale inne niżeli wodne oraz radiowe?

W naszym istnieniu korzystamy czasem z przedmiotów tak często, iż nie namyślamy się jak to jest zrobione. Ta kwestia zainteresowała nawet twórców pewnego naukowego programu, którzy nadali jemu takowy termin.

Badają w nim różne rzeczy oraz procesy, by ukazać jak one właściwie są wykonane oraz na jakiej regule funkcjonują.
tektura

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Podajmy dla przykładu typowe pudła na towary.

Jest Ci niezbędne łącze do www? Namawiamy zatem, abyś kliknął tutaj i wówczas przelogujesz się do nowego artykułu pełnego szczegółów.

W marketach mogą być ich tysiące, w naszym domu na pewno mnóstwo. Niektóre mogą być stworzone z folii, niektóre z plastiku, inne jeszcze z tektury. Wszelki producent opakowań z tektury falistej musi troszczyć się nie wyłącznie o wygląd swojego pudła, lecz także o jego wytrzymałość. Należy wszakże pamiętać, iż wszystkie produkty zapakowane wszakże także w tego rodzaju opakowania, powinny przebyć daleką niekiedy drogę (Przedsiębiorstwo BOCHEM). Czasem jest to trasa lądowa, czasem morska, czasami także samolotowa. Dlatego też wszelki producent opakowań z tektury falistej powinien o tym pamiętać i tak skonstruować pudełko, żeby wytrwało trudy takiej, często liczącej niemało tysięcy km, wyjazdów.

Taka tektura falista jest złożona z połączenia od 2 do siedmiu warstw tzw. linerów, przy czym powłoka środkowa, nazywana poprzez producent opakowań z tektury falistej fluting jest falowana (BOCHEM opakowania). Powoduje to duże zesztywnienie struktury oraz ma olbrzymi wpływ na amortyzację umieszczonego w takim opakowaniu towaru w wypadku uderzenia albo upadku. Pojawiają się trzy słynne typy fali w tekturach trzywarstwowych.

Jest to fala B, fala C oraz fala E, zatem tak zwana mikrofala.

Jeśli czytasz przedstawiany artykuł to oznacza, że wątek Cię niezwykle zafascynował – kliknij odnośnik do serwisu, a znajdziesz równie wartościowe informacje.

Tektura składająca się z pięciu warstw i składająca się z siedmiu warstw powstaje z połączenia wymienionych typów fal, przykładowo fala EB , BC , AAC , BCA , itp..