Jakie minusy i plusy ma system Linux, z jakiego powodu jest tak chętnie stosowany w profesjonalnych serwerach.

Obecnie na komputerowym rynku panują dwa najważniejsze systemy. Pierwszym z nich jest znany większości domowych i biurowych użytkownikom Windows, obecny w paru różnych wersjach.

Mieszkanie na sprzedaż

Autor: Loozrboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
PIT

Autor: Alexandra E Rust
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim wybieranym dość chętnie systemem są różne odmiany linuxa, który cały czas ma wierne grono zwolenników.

Kliknij tutaj oraz zobacz przykłady, które też traktują o analizowanej kwestii. Odnajdziesz tam informacje, które z pewnością powiększą Twą wiedzę w tej sprawie.

O ile przy osobistych komputerach można się zastanawiać, który system będzie wydajniejszy, przyjaźniejszy do obsługi i da więcej możliwości, to przy serwerowych instalacjach póki co jest jeden zwycięzca. Bo to przecież linux odpowiada za obsługę większości serwerów internetowych, produkcyjnych i przemysłowych. Przede wszystkim jego zaletami są brak opłat, bardzo duże możliwości konfiguracyjne oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki któremu wykorzystywać go można w nawet najbardziej zaawansowanych projektach.

rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Wspomniane wyżej cechy sprawiają, że ubuntu server jest bardzo często wykorzystywany w wielu instalacjach które wymagają zaawansowanych i sprawdzonych narzędzi.

Jeśli na ten temat masz pytania, to poznaj więcej detali (www.wojtaszak.komornik.pl/) na publikowane zagadnienie, wchodząc tutaj – informacje okażą się na pewno atrakcyjne.

Jednak trzeba przy tym pamiętać o jednej niezwykle ważnej sprawie. Linux jest systemem dającym naprawdę duże możliwości, ale też wymagającym odpowiedniej wiedzy od zarządzającego nim. Nieumiejętna konfiguracja często nie zapewni oczekiwanej sprawności i parametrów, z tego też powodu powinni się tym zajmować wysokiej klasy specjaliści.

Nieprawidłowo zainstalowany centos server będzie miał dużo miejsc, które mogą być źródłem problemów, z tego też powodu należy całościowo zadbać o to, żeby ktoś mający doświadczenie zajmował się opieką nad serwerem.