Jakie wybrać krzesło do biura? Na jakie czynniki zwracać uwagę? Jakiego typu czynniki są najważniejsze?

Zdecydowana większość nas pracuje w pozycji siedzącej, niezbyt często podnosząc się od biurka. To naprawdę sporo, a właściwie z natury jesteśmy istotami dość mobilnymi, jakie są przyzwyczajone do ciągłego ruchu. Przez zbytnio długie siedzenie możemy mieć w przyszłych latach trudności z kręgosłupem. Aby tak właśnie się nie stało, należy wybrać właściwie dobrane krzesło.

Jak jesteśmy w pracy osiem godzin dziennie, a większość takiego czasu spędzamy pracując przy biurku, to dobór odpowiedniego krzesła ma wielkie znaczenie dla naszego kręgosłupa. Krzesła biurowe muszą być komfortowe, jak najbardziej regulowane. Najbardziej ważne elementy to faktycznie wysokie, które sięgają ponad łopatki oparcie, podłokietniki a także uwypuklenie, jakie znajduje się na wysokości części lędźwiowej kręgosłupa.

detektywi

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International
Krzesła biurowe są bardzo często solidne, posiadają pięcioramienną podstawę z kółkami, które są dopasowane do rodzaju powierzchni. Takie krzesła muszą być wygodne, użytkownicy najbardziej lubią siedziska oraz oparcia, które wypełnione są pianką. Nieprawdą jest, iż w czasie siedzenia nasze mięśnie nie pracują. Źle dobrana pozycja powiększa napięcie, może to prowadzić do dużej ilości schorzeń kręgosłupa i mięśni, ale również problemów z krążeniem, bólów głowy lub pojawieniem się żylaków (krzesła biurowe – Wrocław). http://www.abimeble.pl/meble-kawiarniane/

Najlepsze, czyli ergonomiczne krzesło obrotowe umożliwia kręgosłupowi przyjąć pozycję litery “S”, a także pozwala na właściwe podparcie. Przed zakupem krzesła na pewno musimy się upewnić, czy kółka są przeznaczone do rodzaju powierzchni, na jakiej będzie stało krzesło. Oferta sklepów jest bogata, mamy bowiem krzesła z uniwersalnymi kółkami, pokrytymi materiałem poślizgowym, ale również takie, jakie pracują tylko na wykładzinie czy dywanie – Abi Meble.