Jakiego rodzaju pojazdy nie muszą już mieć okresowych badań technicznych?

Każdy właściciel auta albo motocykla musi regularnie robić badania techniczne swojego pojazdu. Przymus ten dotyczy również autokarów czy też przyczep.

stacja kontroli pojazdów

Autor: Event4x4
Kontroluje się w ten sposób, czy dany pojazd gwarantuje bezpieczeństwo właścicielowi oraz innym użytkownikom drogi.
Takie badanie może przeprowadzić każda stacja kontroli pojazdów, jaka ma tak zwaną ścieżkę diagnostyczną. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczeń, dowolna stacja powinna zostać zaopatrzona w najwyższej klasy sprzęt.

Nie ociągaj się! Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj również klubersynth następne informacje na wybrany temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Należałoby dodać, że sam przegląd techniczny jest płatny a cena jest zależna od rodzaju pojazdu. W przypadku samochodów osobowych jest to 98 złotych. Jeżeli ponadto samochód posiada instalację gazową, konieczna jest dopłata w wysokości 63 złotych. Warto również wspomnieć, że powtarzalność sezonowych badań technicznych jest zależna od wieku samochodu. Po kupnie seryjnie nowego samochodu wstępne badanie techniczne przeprowadza się przed upływem trzech lat od daty pierwszej rejestracji (wyjątkiem są auta fabrycznie zaopatrzone w instalację gazową, jakie należałoby kontrolować corocznie).

Następne robi się przed upływem pięciu lat od daty pierwszej rejestracji i nie później niż dwa lata od daty wykonania wcześniejszego badania. Po takim okresie każde kolejne badanie techniczne przeprowadza się corocznie. W rzeczywistości znaczy to, że posiadacze samochodów 5-letnich i starszych zobowiązani są do obecności w stacji kontroli pojazdów raz do roku. Wyjątkiem mogą być pojazdy 25-letnie oraz starsze, które po otrzymaniu statusu pojazdu zabytkowego nie przechodzą kolejnych kontroli technicznych.

Jako że takich stacji jest bardzo dużo, ich właściciele motywują do korzystania właśnie z ich oferty przez przeróżne usługi, np.

Ta wskazówka z www (https://www.hurtopony.pl/opony-osobowe-195-65-15.html) zapewni Ci to, że poznasz dużo bardzo użytecznych danych – to nieco innego rodzaju punkt widzenia na tego typu problematykę.

przez możliwość darmowego skorzystania z myjni.