Jakim sposobem założyć firmę sprzątającą – praktyczne porady.

We współczesnych czasach wielu posiadaczy firm albo nawet zwykłe gospodynie domowe wyszukują sprofilowanego personelu, który rzetelnie oraz dokładnie oczyści dom albo biuro.
Jeżeli nie masz pomysłu na interes zastanów się nad założeniem jednostki sprzątającej, która w dużych miastach przynieść może istotnie duże dochody.

marina - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie masz do tej pory działalności zaś twe finanse nie pozwolą na założenie dowolnego biznesu, musisz pomyśleć o złożeniu wniosku w Powiatowym Urzędzie pracy o wsparcie w formie jednorazowego dofinansowania na otwarcie działalności gospodarczej. Pozwoli to pokryć koszta powiązane z zakupem oprzyrządowania koniecznego do funkcjonowania firmy sprzątającej takiego jak np. myjki > części do myjki karcher ciśnieniowe (myjki pod ciśnieniem – Geowell). Pamiętaj, aby nie rejestrować działalności przed uzyskaniem decyzji o otrzymaniu dopłaty. Jeśli twoja prośba będzie pozytywnie rozpatrzona to wtedy będziesz musiał zgłosić się do PUP celem podpisania umowy. Od tego momentu masz dwa tygodnie na otwarcie działalności.
kupić

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
Przed otwarciem firmy porządkującej, odnajdź swoją konkurencję. Zobacz jakie usługi posiadają w ofercie, a także jak dużo firm tego rodzaju działa w twym mieście. W ofercie jednostki sprzątającej powinny znaleźć się podstawowe usługi w rodzaju: porządkowanie mieszkań, sprzątanie biur, sprzątanie po śmierci po remontach, czyszczenie okien, pranie kobierców, czyszczenie tapicerki samochodowej jak też odśnieżanie (profesjonalny odkurzacz).

Opłaty mogą być zależne od nawierzchni objętej sprzątaniem czyli cena za metr czy możesz wybrać opcję stawki godzinowej za pracownika. Nieodzowny ci będzie profesjonalny sprzęt, dla przykładu profesjonalne odkurzacze.