Jeżeli twój wóz nie jest w stanie już dłużej jeździć, wywieź go do stacji demontażu i zainkasuj za to gotówkę

Dobry stan techniczny samochodu bywa kluczowy dla bezpieczeństwa poruszających się nim pasażerów i reszty uczestników ruchu drogowego. W chwili, gdy wóz nie wypełnia już standardów bezpieczeństwa, musi być wyłączony z obiegu oraz złomowany.

Jeśli chce się pozbyć samochodu

Nadchodzi pora, gdy kierowca samochodu zostaje zmuszony do zlikwidowania starego auta. Jeśli samochód znajduje się już w tak złym stanie, że żaden człowiek nie interesuje się jego kupnem i renowacją, pozostaje tylko złomowanie wozu i wyrejestrowanie go. W tym celu warto szukać stacji demontażu pojazdów i zgłosić konieczność zezłomowania auta. Trzeba mieć świadomość, że tego typu firmy płacą kierowcom nieduże sumy za rozmontowane auta, więc można liczyć na jakiś zastrzyk gotówki.Stacje demontażu funkcjonują w całej Polsce

W ostatnich latach zaczęto kłaść duży nacisk na usunięcie z polskich dróg pojazdów, jakie złym stanem potrafią zagrażać sobie i pozostałym uczestnikom ruchu. To sprawiło, że wyraźnie przybyło miejsc oferujących szansę rozmontowania pojazdu. Gdy pragniemy wyzbyć się auta i interesuje nas złomowanie samochodów poznań (patrz), Szczecin, Kraków i inne większe miasta zapewniają duży wybór jednostek demontażowych.
złom
Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu można skontaktować się z paroma firmami i przekonać się, czy gdzieś można otrzymać większe pieniądze za pozostawiony wehikuł. Usług można poszukać choćby w sieci, wpisując w Google frazę łączącą daną pomoc i najbliższą okolicę, chociażby "auto złom toruń" (strona).

Nie zapomnij zabrać dokumentów

Kiedy zechce się pozbyć nieużywanego samochodu na Śląsku i znaleźć dobry auto złom Zabrze (więcej tu https://dokasacji.pl/artykul/slaskie) będzie doskonałą lokalizacją. Warto wcześniej zatelefonować do określonego zakładu i zyskać pewność, że zakład dysponuje lawetą, która przewiezie stare auto. Zabierając wóz na demontaż, trzeba pamiętać, aby zabrać ze sobą istotne dokumenty, czyli dowód rejestracyjny i umowę kupna. Z zaświadczeniem wydanym na stacji demontażu, można pojechać do Wydziału Komunikacji, by wyrejestrować samochód.