Jeśli posiadasz dziecko w przedszkolu, bądź zaczynasz pracę w placówce oświatowej – powinieneś dowiedzieć się o najistotniejszej okoliczności w roku – spotkaniem ze św. Mikołajem.

Gdy nadchodzi okres świąteczny, w Polsce rozpoczyna się bogaty i intensywny czas przygotowań, wytwarza się specyficzny klimat. W miejscach edukacji, a przede wszystkim w przedszkolach – zwykle zorganizowane jest sławne spotkanie ze świętym Mikołajem.

Święty Mikołaj

Autor: Public Information Office
Źródło: http://www.flickr.com
Mikołaj w przedszkolu to bardzo ważne zdarzenie, równocześnie dla wychowanków, organizatorów, a przede wszystkim mamy i taty. To świetna sposobność do tego, aby przy zawrotnym rytmie bycia, nadmiaru pracy i braku wolnego, spędzić zimowe popołudnie wspólnie, oglądając swoje pociechy. Do paroletnich przedszkolaków, spotkanie ze świętym Mikołajem, to wielkie wydarzenie. Co najmniej parę tygodni przed, dzieci przyuczają się śpiewu kolędowania, mówienia wierszyków. Wszystko po to, żeby w odpowiednim momencie zaprezentować się przed zaangażowanymi gośćmi, rodziną.

Mikołaj w przedszkolu –zobacz tutaj – organizowany jest zwykle parę dni zanim nadejdą święta, tak aby przedstawienia małych i klimatyczny czas nie nakładał się z pracochłonnymi przygotowaniami. Organizatorzy zawsze rozplanowują miejsca siedzące, tak zwaną widownię, słodki poczęstunek i ciepłe napoje. Zadbają o atmosferę i odpowiednie dekoracje. Często spotkanie ze św. Mikołajem to fenomenalna okoliczność do wyeksponowania prac plastycznych dzieci lub ich osiągnięć w przedszkolu. Z tego powodu zazwyczaj wytwarza się bożonarodzeniowe kiermasze, tablice z pracami itp. – polecana firma.

Oddaje to niewątpliwie kolejny powód do radości dla kochających rodziców. Najistotniejszym momentem takiego zgromadzenia jest przyjście Mikołaja, który wywołuje pojedynczo dzieci daje im podarunki. Maluchy przy pierwszym wrażeniu przeważnie lękają się staruszka w purpurowym kostiumie, lecz finalnie wspólnie są szczęśliwe z podarków. Całość zwykle zakańcza się życzeniami, podzieleniem się opłatkiem. Życzenia i głośne śpiewanie kreują bożonarodzeniowy i cieply nastrój. Powinno się, będąc opiekunem lub mamą i tatą uczestniczyć w spotkaniu ze św Mikołajem w przedszkolu.