Jesteś bezrobotnym humanistą z Zamościa?

Doczekaliśmy czasów, w których dyplom studiów wyższych nie jest już gwarancją powodzenia zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe z elitarnego stało się powszednie. Jak najbardziej, wykształcenie może być szansą na drogę do sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami wiele drzwi, zwłaszcza zawodowych. Lecz czy w każdym wypadku wiąże się ze satysfakcją i zadowoleniem finansowym? Czy nieposiadanie wyższego wykształcenia przekreśla nasze szanse na podjęcie naszej wymarzonej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i zawodu, jednak z całą pewnością – bez dyplomu można żyć. I to całkiem nieźle. W świecie artystów nie żądamy od swych ulubieńców dyplomów. Doceniamy ich geniusz, kreatywność i charyzmę. Sprawdź praca operator walca.

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Znana artystka polskiego showbiznesu do dziś ma wykształcenie „średnie”,a mimo to jest kochaną przez fanów artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i dar wyrażania uczuć. A tej wiedzy nie jesteśmy w stanie zdobyć na żadnych uniwersytetach. A przedstawiciel handlowy, zawód, który bezustannie jest pożądany na rynku? W tym zawodzie kluczową rolę odgrywa pewność siebie a także skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to podstawowa cecha która precyzuje ten zawód. Do pewnych profesji trzeba mieć po prostu predyspozycje.

Te intrygujące wiadomości posiadają swą kontynuację. Pragniesz się z nią zaznajomić? Zatem idź do serwisu i tam ciesz się nowymi informacjami.

Nie znaczy to absolutnie, że wykształcenie nie ma znaczenia. Mechanik samochodowy czy tokarz również muszą posiadać wiedzę i kwalifikacje uprawniające wykonywania zawodu. Patrz oferty pracy nisko

Ze wsparciem wówczas przychodzą szkolenia oraz kursy. Jeżeli więc posiadamy w szufladzie dyplom nauk humanistycznych, który niestety nie okazał się kluczem do sukcesu – zawsze możemy się przekwalifikować. Odwiedźmy fora, portale związane z tematyką pracy, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy jarocin, a jest szansa, że odnajdziemy właściwą drogę w życiu.
Patrząc na ludzi,którzy odnieśli sukces, możemy się przekonać, że niezależnie od rodzaju wykonywanej profesji, karierę zapewnić nam może tylko praca, praca i ciągły rozwój. A stan ten można osiągnąć w każdej dziedzinie. W obecnych czasach bywa, że znakomity kucharz może zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Wiedzmy, że na zmiany zawsze jest czas.