Każdy może przerobić swoją umiłowaną maszynę i powiększyć jej atrakcyjność i unikatowość.

Rygorystyczne rozporządzenia odnoszące się do ochrony środowiska naturalnego, wymuszają na wytwórcach samochodów używanie w swoich towarach, specjalnych narzędzi do walki z nadmiernym zanieczyszczeniem natury. Jednym z takich instrumentów jest filtr cząstek stałych DPF/FAP. Filtr DPF (Diesel Particulate Filter) lub z języka francuskiego filtr FAP (filtre à particules), to filtr będący masowym akcesorium każdego nowoczesnego pojazdu z silnikiem diesla.

tuning

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Służy on do właściwego dopalania spalin w nowatorskich silnikach ropniaka i według zapewnień producentów samochodów jest to oprzyrządowanie bezawaryjne i bezobsługowe. O jego istnieniu prowadzący samochód dowiaduje się zazwyczaj w chwili, pojawienia się na desce rozdzielczej pojazdu kontrolki filtra cząstek stałych. Jednocześnie spada moc napędu i zwiększa się zużycie paliwa o 2-3 litry na 100 kilometrów.

Ponadto można spostrzec podniesiony stan oleju w napędzie, ponieważ przybywa w nim paliwa. Filtr cząsteczek stałych, montowany w przewodach wydechowych silników wysokoprężnych, ma za zadanie wyeliminowanie wydzielania czarnego dymu, charakterystycznego dla starszych modeli z silnikami diesla. Jedynym skutecznym sposobem jest pozbycie się filtra na zawsze czyli trzeba zrobić usuwanie DPF. Ulice pełne są porównywalnych do siebie pojazdów, które nie zwracają na siebie niczyjego spojrzenia. Nic więc dziwnego w tym, że jest wielu takich amatorów motoryzacji, którzy chcieliby wyróżnić się w drogowym potoku szarości. Jednym ze pomysłów na taki rezultat jest tuning, czyli wyposażenie pojazdu w nieprzewidziane przez wytwórcę akcesoria. Tuning może dotyczyć parametrów i własności jezdnych auta lub jego prezencji.

Niektórzy zmotoryzowani, tuningowanie aut utożsamiają z własnym stylem oraz skrzynia biegów w ciężarówce odbierają jako okazanie swojej osobowości i odrębności. Dla nich taka rozrywka ma przede wszystkim wymiar estetyczny.Tuning samochodowy z Wrocławia ma na celu zmianę prezencji auta z zewnątrz ale również w środku. W środku aut możemy wymienić praktycznie każdy element. Przy przeobrażeniu zewnętrznych części auta, najczęściej stykamy się z wykorzystaniem atrakcyjnych aluminiowych obręczy, zamontowaniem sportowych moderatorów, stosowaniem różnych dekoracji, progów, spojlerów, zderzaków. Możliwości zastosowania przeróbek jest naprawdę sporo, a wszystko uzależnione jest od rezerw pieniężnych i wyobraźni konsumenta.