Kiedy trzeba zapewnić pracobiorcy miejsce do spania

Obecnie najbardziej docenianą wartością jest praca. Wiadomo, że w miejscu pracy spędzamy większą część czasu, dlatego istotne jest abyśmy się w niej dobrze czuli. Zależy to od wielu czynników; składu z którym na co dzień współpracujemy a przede wszystkim od naszego temperamentu a także zamiłowań. Jeśli ktoś preferuje spokojne, uporządkowane życie, przypuszczalnie będzie zadowolony z pracy biurowej, nie wymagającej częstego przemieszczania się. Natomiast ludzie lubiący działanie, tacy którzy 5 minut w jednym miejscu nie wytrzymają, wybiorą z całą pewnością bardziej dynamiczną pracę. Możliwe że będą kierowcami kurierami. Generalnie mówiąc zajmą się oni zawodami jakie umożliwiają im jeździć po kraju a nawet po świecie.

pracownicy

Autor: NASA ICE
Źródło: http://www.flickr.com
We wszelkich zawodach nastręczających długich wyjazdów jednym z najistotniejszych rzeczy są noclegi pracownicze, zatem miejsca gdzie w trakcie trasy kierowca dużej ciężarówki może odpocząć przed powrotem do firmy. Noclegi pracownicze to dosyć ważka kwestia kiedy firma trudni się transportem międzynarodowym, gdzie pokonywane dystanse mogą być istotnie ogromne – Jednak nie tylko szeroko rozumiana branża transportowa nastręcza noclegów pracowniczych. Czasami przedstawicielom innych fachów także przydają się kwatery pracownicze /W. Budowniczowie nierzadko wykonują swą pracę daleko poza miejscem zamieszkania. Bardziej znanym przykładem mogą tu być firmy trudniące się budową dróg. Oczywistym jest, że wraz z postępem prac nieodzowne będą kwatery pracownicze w dogodnej odległości od aktualnego miejsca pracy.

kierowca w ciężarówce

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewnienie odpoczynku pracobiorcom delegowanym poza siedzibę firmy bądź miejsca zamieszkania zatrudnionego jest obowiązkiem chlebodawcy. Inną ogromnie ważną rzeczą, szczególnie w wypadku robót wymagających dużego wysiłku bądź odbywających się na zewnątrz, jest zapewnienie pracownikom posiłków regeneracyjnych. Oczywiście kwestie w jaki sposób i kiedy zagwarantować zatrudnionemu lokum czy pokarm regulują odpowiednie przepisy prawa pracy a także kodeks BHP – W wypadku usług transportowych kwatery wymuszają przepisy o ruchu drogowym. Lory nie mogą jeździć po drogach w wyznaczonych dniach czy po osiągnięciu przez kierowcę wskazanego czasu pracy.