Filtr paliw i filtr powietrza, czyli niezbędne wyposażenie każdego auta

W tych czasach wszystko musi być bardziej sprawne. Próbujemy wprowadzić maszyny na zupełnie inny poziom, jeżeli chodzi o ich sprawność. Jest to realne, bo następuje bardzo szybki postęp technologiczny. Jednak czasem wystarczające okazują się dość proste rozwiązania stosowane w starszych pojazdach, by te nadążały za dzisiejszymi oczekiwaniami.

Continue reading

Akcesoria do samochodów i motorów

Każdy wie, że mężczyźni którzy pracują w warsztatach samochodowych to najczęściej hobbyści. Osoby, które kochają samochody chcą wiedzieć wszystko na ich temat i chcą umieć je ulepszyć. Ale część osób, która twierdzi, że jest pasjonatami motoryzacji, ale są oni nimi jedynie w teorii. Nie umieją nic naprawić przy samochodzie, nawet zmiana koła zapasowego jest dla nich wielkim wyzwaniem. A prawdziwa motoryzacja to o wiele więcej niż informacje z czasopism branżowych, trzeba czuć zapach smaru i oleju, trzeba ubrudzić sobie ręce, żeby móc stwierdzić, że kocha się motoryzację.

Continue reading

Wymiana to bardzo istotna i odpowiedzialna kwestia, nie odkładaj tego na ostatni moment

Każdy kierowca musi być świadom, jak odpowiedzialną i ważną sprawą jest zamiana zużytego ogumienia. Opony mają kolosalny wpływ na bezpieczną jazdę, zatem nie da się przesuwać tego obowiązku w czasie, gdyż można doprowadzić do bardzo groźnych sytuacji na ulicy. Opony wymienia się zarówno ze względu na ich stan techniczny, jak również na porę roku i kiepskie warunki na drodze. Opony lepiej wymieniać w bliskim warsztacie, dla przykładu mieszkańcy województwa pomorskiego powinni wybrać Szczecin.

Continue reading

Świat aut

Od jakiegoś czasu mamy równouprawnienie. Jest to związane również z motoryzacją. Nie żeby wcześniej panie nie były zainteresowane tą dziedziną życia, ale mimo wszystko to mężczyźni mieli w niej prym. Obecnie wiele się zmieniło i panie też znają się na motoryzacji. Widzą, jaki dobrać olej, co zrobić, gdy dzieje się coś w samochodzie, potrafią wymienić oponę. Nie chcą pomocy przy byle pierdółce.

Continue reading

Wycieraczki samochodowe jako ważny element sprawnego pojazdu

Gdyby spytać posiadaczy aut, jakie elementy według nich są najważniejsze, bez wątpienia odpowiedzi padłyby różnorodne. Kierowcy wymieniliby prawdopodobnie funkcje silnika, opon, mocnej karoserii. W aspektach bezpieczeństwa prawdopodobnie wymieniono by mocne szyby, poduszki powietrzne i pozostałe elementy zabezpieczające. We wszystkich autach jest jednak bardzo dużo pozostałych części, na które nie zwraca się zazwyczaj tak dużej uwagi. Należą do nich z pewnością wycieraczki samochodowe. Może się wydawać, że ich funkcja ma charakter jedynie higieniczny, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo elementy te mogą zadecydować o bezpieczeństwie korzystania z samochodu. Z tego powodu trzeba pamiętać o ich systematycznej wymianie.

Continue reading

W jakim miejscu kupimy tanie paski do Forda?

Wreszcie przyjazna wiadomość dla absolutnie wszystkich zmotoryzowanych, którzy z oczywistych przyczyn mają całkowite prawo narzekać na własną aktualną sytuację. To coś oczywistego: pragniemy przyoszczędzić na utrzymaniu własnego samochodu, lecz to bardzo uciążliwe, ponieważ bądź co bądź akcyza i cała reszta podatków to wielkie liczby, które niejako powodują, że funkcjonowanie kierowców w naszym kraju jest o wiele bardziej trudne, aniżeli moglibyśmy chcieć.

Continue reading

Fachowa pomoc drogowa i renowacja samochodów ciężarowych

Każdy kierowca naturalnie ma numer do pomocy drogowej, w razie jeśliby na drodze doszło do jakiegoś wypadku lub kolizji. Nawet jeśli posiadamy zręczny wóz, nigdy nie wiemy, co spotka nas na drodze. Istnieje wiele przedsiębiorstw, które oferują pomoc drogową dla kierowców. Poniektóre przedsiębiorstwa obsługują wyłącznie auta osobowe, sportowe itp., inne natomiast ciężarówki oraz tiry.

Continue reading

Sklep, w jakim można będzie zaopatrzyć się w najbardziej wyspecjalizowane opony do różnego typu samochodów.

Sklep, w jakim da się zaopatrzyć się w najbardziej wyspecjalizowane opony do przeróżnego rodzaju pojazdów to punkt sprzedaży do którego tak samo ochoczo zgłaszają się miłośnicy branży motoryzacyjnej w ogólności, jak i wszystkie te osoby, które na ten przykład uprawiają sporty ekstremalne. W ten sposób mają możliwość się one wyposażyć tak, żeby nie tylko czuć się bezpiecznie, lecz żeby jeszcze osiągnąć zadowalające rezultaty.

Continue reading

Szybki sposób na zapewnienie samochodowi właściwego wyglądu

Nie da się ukryć, że każdemu właścicielowi auta zależy na tym, aby konkretny samochód zawsze prezentował się jak najatrakcyjniej. W poszczególnych przypadkach obowiązkowe okaże się usunięcie rys z lakieru bądź pozbycie się innego rodzaju nieestetycznych śladów. Niestety, najczęściej należy zdecydować się na usługi profesjonalistów, którzy w błyskawicznym czasie przywrócą samochodowi zadowalający wygląd. W przypadku obowiązku usunięcia rys z karoserii, najlepiej wpisać do sieci sformułowanie „usuwanie rys z lakieru Wrocław”.

Continue reading

Kupowanie opon terenowych całorocznych

Każda osoba, która ma terenowe auto próbuje zrobić wszystko, żeby samochód który posiadają był w świetnej formie. A jak dbać, o to by nasz pojazd był w stanie działać na wysokich obrotach? Otóż powinniśmy o samochód dbać. Trzeba jeździć na przeglądy, pojawiać się w myjni, mieć odkurzacz do oczyszczenia wnętrza. Potrzebne są również niezawodne opony terenowe całoroczne Dunlop.

Continue reading