Kilka istotnych zasad dotyczących właściwego serwisowania i użytkowania układu klimatyzacji

Obecne samochody poza tym, że mogą jeździć, to oferują coraz więcej wygód dla pasażera i kierowcy. Jednym z najbardziej popularnych układów, które służą do tego celu, jest klimatyzacja. Jeszcze do niedawna stanowiła ona luksus, za który trzeba było dużo dopłacać, obecnie otrzymuje się ją w standardowym wyposażeniu nawet w autach z niższych klas. Klimatyzacja w naszej strefie klimatycznej może nie przydaje się zbyt często, lecz latem jej plusy są naprawdę widoczne.

części samochodowe

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com
Spora ilość kierowców nawet nie wie, że również w zimie powinno się ją używać, i to z dwóch powodów. Po pierwsze klimatyzacja pracować powinna przez wszystkie miesiące, gdyż w ten sposób przedłuża się jej żywotność. Oprócz tego bardzo dobrze może ona osuszać powietrze, więc w deszczowe dni doskonale będzie sobie radzić z nadmiarem wilgoci w środku. Aby układ ten mógł długo i bezawaryjnie służyć, to powinien być odpowiednio serwisowany. Nie warto o tym zapominać, bo wszelakie zaniedbania w tej kwestii mogą się skończyć poważniejszą awarią.

Podstawową czynnością, którą należy regularnie robić przy klimatyzacji jest kontrola substancji chłodzącej.

Kliknij ten link i zobacz w treści (https://www.sigma-chelm.pl/instruktorzy/) znajdujący się tam artykuł. Są w nim inne tego rodzaju materiały. One też prezentują taką tematykę.

Ma to bardzo duże znaczenie dla samego działania układu, jak również dla żywotności wszystkich jego elementów. W substancji chłodzącej jest również rozpuszczony smar, niedobór którego może spowodować poważne uszkodzenia. Przykładowo może się zatrzeć kompresor klimatyzacji, którego zadaniem jest rozprowadzanie substancji chłodzącej, naprawa lub wymiana tego podzespołu jest dość kosztowna – więdzej o firmie Inter-Instal.

W przypadku kompresorów pojawić się może parę innych usterek, jakie wyłączyć mogą ten element z użytku. Jedną z częściej spotykanych jest zepsute sprzęgło klimatyzacji, w którym przeważnie spaleniu ulega elektromagnes – sprawdź Inter Instal. Raz na kilka lat warto też pomyśleć o wymienieniu osuszacza, który ma za zadanie usuwać wilgoć z układu.

Jeśli zaintrygowała Cię ta strona, szybko sprawdź opracowanie (https://www.akumulator24.com.pl/akcesoria.html) a dowiesz się znacznie większą ilość danych, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy piękny uśmiech.

Należy zadbać także o należyty komfort kierowcy i pasażerów, dlatego też należy raz na rok układ klimatyzacji dokładnie odgrzybić, a dodatkowo wymienić filtr kabinowy.