Kilka słów o felgach. Jakie dobrze jest stosować? Które się lepiej sprawują? Jak o nie dbać?

Moda na felgi aluminiowe rośnie w bardzo szybkim tempie i jest to bardzo pozytywne zjawisko. Nie znaczy to natomiast, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie dla naszego samochodu. Standardowe “stalówki” ciągle mają mocne strony, o których nie możemy zapominać.

felgi

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Różnica pomiędzy obręczami stalowymi oraz tymi wykonanymi ze stopów aluminium, która jest widoczna zaraz na początku to wygląd. Żaden entuzjasta tuningu wizualnego nie może obejść się bez właściwie wybranych felg aluminiowych do własnego pojazdu. Takie koła potrafią zmienić każdego “kopciuszka” w pojazd wzbudzający zachwyt innych użytkowników dróg. Pod tym względem felgi (zapoznaj się z ofertą sklep z felgami w Poznaniu-> sportwheels.pl/) tradycyjne przegrywają z kretesem. Tradycyjne stalowe obręcze mają inne zalety, które gwarantują im stałe miejsce w sercach wielu kierowców. Są to głównie niska cena zakupu tych kół i łatwość naprawienia. Tańsze typy felg aluminiowych coraz bardziej dorównują swoją ceną, ale wciąż nie mogą poszczycić się taką samą trwałością.

Poczytaj również:

Nawet jeśli już zdarzy nam się popsuć felgę, aż tak że potrzebuje ona napraw, tą tradycyjną obręcz można zazwyczaj naprawić za pomocą paru solidnych uderzeń młotka. Nie można tego samego powiedzieć o felgach aluminiowych, gdzie proces przywracania sprawności jest nieporównywalnie pracochłonny a przy tym wymagający specjalistycznego wyposażenia warsztatowego. Pozycja felg stalowych spada coraz bardziej, lecz dopóki póki wciąż będziemy mieli na naszych drogach wyrwy oraz przesadnie wysokie krawężniki granitowe, wciąż będą jedynym dobrym zakupem dla posiadaczy samochodów.

kosmetyki samochodowe

Autor: Listener42
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby samochodowe felgi znajdowały się w bardzo dobrym stanie trzeba o nie dbać, dobrze nadaje się do tego preparat do czyszczenia felg. Niektóre osoby uważają, iż kosmetyki samochodowe stosowane są jedynie w środku auta, ale jeśli chcemy zachować najwyższą jakość felg, powinniśmy pamiętać o właściwej pielęgnacji. Przez to nasze felgi będą lśnić, a nie ma chyba nic milszego dla posiadacza samochodu, kiedy ktoś chwali jego samochód. Takie preparaty są dostępne w wielu punktach dystrybucji – stacjonarnych, oraz internetowych, nie ma więc trudności, aby je dostać.

Sprawdź także: