Kojarzymy natychmiast - dobra identyfikacja graficzna

Jeżeli zależy nam na tym by nasza firma była dobrze kojarzona musimy zbudować jednolity wizerunek własnej marki. Na tym dokładnie polega identyfikacja wizualna. Firmy wybijające się to te, które mają dobrych specjalistów od tworzenia wizerunku. Jeżeli chcemy by nasz produkt dobrze się sprzedawał trzeba zatroszczyć się o to by logo naszej firmy było charakterystyczne. Dodatkowo, jeśli sprzedajemy pluszowe misie, to nie róbmy spółki z ludźmi sprzedającymi broń.

http://kolorama.com.pl/
Źródło: http://kolorama.com.pl/
Wizerunek firmy musi być spójny, dzięki temu firma będzie wiarygodna dla klienta. Poza tym kolorystyka każdego typu reklam, czy opakowań musi być interesująca. Wybór czcionki czy to na etykietę, jak też do gazetki informacyjnej powinien być przemyślany. Każdy elelemnt musi natychmiast przywodzić na myśl naszą firmę.

W dzisiejszych czasach najważniejsze jest to jak się pokażemy, czyli jak przedstawimy nasz pomysł. Od tego, czy wybrana kolorystyka będzie kojarzona przez konsumentów z naszą firmą dużo zależy. Dobrze jest też, gdy poza ciekawym logo i dobrym produktem konsument będzie kojarzył nas z wieloma pozytywnymi akcjami, na przykład z działalnością charytatywną.Widzisz i wieszSą firmy, których logo rozpoznamy bez czytania napisu na kolorowym obrazku. To mistrzowski przykład świetnej identyfikacji wizualnej. Wiadomo, że przedsiębiorstwa te na takie osiągnięcie musiały pracować latami. Ale, co ważne widać, że spójna i świetnie opracowana strategia daje wymierne rezultaty. Jeśli zależy nam na profesjonalne identyfikacji wizualnej to musimy pamiętać, że nie tylko logo i opakowanie produktu jest ważne. Wszystko, co jest powiązane z danym przedsiębiorstwem powinno być we właściwych barwach. Musimy mieć ustalone, jaki papier używamy do wysyłania listów, jak tworzone są wizytówki pracowników. Wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik od stroju personelu, przez wystrój firmy po sam wytwór, którym mamy zamiar handlować.

Jeżeli wszystko zacznie ze sobą współgrało możemy mieć pewność, że nasza firma będzie odnosiła sukcesy. Ale, jeśli sami nie za bardzo znamy się na tej pr-owej maszynerii warto zatrudnić kogoś, kto wie jak wszystko dobrze w tej kwestii ogarnąć. Wiadomo, że zatrudnienie następnego pracownika jest związane z wydatkiem. Jednak w tym wypadku to lokata długoterminowa, która na pewno przyniesie nam zysk. identyfikacja wizualna na zamówienie powinna stać się priorytetem, jeżeli jesteśmy firmą, która zaczyna działać na rynku.