Jakiego typu czynniki mają wpływ na właściwości oleju hydraulicznego? O jakich powinniśmy wiedzieć?

W nowoczesnych maszynach oraz ciągnikach rolniczych, w jakich stosowany jest sterowany napęd hydrauliczny najbardziej powszechnymi generatorami ciśnienia są pompy wielotłoczkowe, osiowe oraz zębate. W większości maszyn oraz urządzeń producent określa najmniejsze parametry cieczy roboczej, jaką możemy stosować. W ciężkich warunkach pracy maszyn rolniczych wykorzystywanie cieczy, jaka odpowiada minimum kryterium może być w stanie zabezpieczyć całkowite działanie.

Continue reading

Żeliwo – do czego jest współcześnie przeważnie wykorzystywane i czym zajmują się specjalistyczne odlewnie żeliwa?

Współcześnie, człowiek ma do dyspozycji sporo nowoczesnych materiałów, które pozwalają na wyprodukowanie koniecznych do życia narzędzi bądź urządzeń.

Continue reading

Bez wątpienia cynkowanie wszystkich stalowych elementów samochodu, to podstawa, jeśli chcemy, by jak najdłużej nam służyło

Dbanie o samochód to podstawa, jeśli chcemy, aby służyło nam jak najdłużej. I nie chodzi rzecz jasna tylko i wyłącznie o jego mycie, czy w miarę regularne przeglądy. Chodzi również o przeciwdziałanie pogorszenia się stanu samochodu, który praktycznie non stop narażony jest na działanie czynników atmosferycznych. Wilgoć, wiatr, zbytnio wysoka albo zbyt niska temperatura, grad itp. szkodzą na pewno karoserii i podwoziu. Co można w tym wypadku zrobić, aby jak najlepiej zabezpieczyć samochód?

Continue reading