Korzystne akcesoria dla twego pojazdu

W czasie zimy na nasze szosy trafiają ogromne ilości soli oraz żwiru. Pryskające spod kół drobiny piasku bardzo niszczą powłokę Lakierniczą oraz warstwę antykorozyjną, z kolei sól przyspiesza proces korodowania.
Elementem, który będzie w stanie zatrzymać dużą ilość brudu wzbijanego z drogi są popularne chlapacze lub osłony przeciwbłotne.

chlapacze

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
Ich obecność kłóci się ideami konstruktorów wozów, którzy od lat dążą do zminimalizowania liczby wystających fragmentów. Obecnie zdecydowana większa część samochodów osobowych została homologowana bez seryjnych chlapaczy, zatem diagnosta nie powinien kwestionować owego braku w trakcie technicznego przeglądu. Mimo że chlapacze nie są standardowym ekwipunkiem, nie zostały zupełnie wyparte z oferty. W wypadku wielu pojazdów oferowane są za dodatkową dopłatą.

Gdy chcesz zgłębić więcej, poznaj kluczowy link (http://www.busik.com.pl/oferta-indywidualna.html) na opisany temat. Wskażemy Ci dodatkowe informacje!

Oczywiście na rynku nie brak także akcesoryjnych chlapaczy w różnych kształtach jak też wielkościach. Czy wskazane jest wstawić je do samochodu?

Przednie chlapacze mogą ograniczyć obijanie progów i drzwi poprzez drobiny piachu i żwir drogowy. Kolejną korzyścią będzie zredukowanie tempa brudzenia bocznych elementów karoserii. Z kolei tylne chlapacze są w stanie zmniejszyć liczbę wody a także błota podnoszonego przez koła, ograniczając brudzenie się tylnej części nadwozia. Za ich zainstalowanie będą nam wdzięczni również kierowcy pojazdów jeżdżących za nami, bowiem chlapacze zatrzymują część kamyków, które mogłyby trafić w maski bądź przednie szyby ich aut.

Naturalnie chlapacze nie są rozwiązaniem doskonałym. Ich najogromniejszym mankamentem jest wygląd – kawałek gumy czy też tworzywa sztucznego, jaki wystaje spod błotnika bądź zderzaka tylnego nie wygląda najlepiej.