Kupujesz dom, sprzedajesz ziemie? Nie zapomnij sięgnąć po radę rzeczoznawców majątkowych, jacy pomogą Ci ustalić cenę wyjściową

Na obecną chwilę wiele rzeczy trudno jest uregulować bez pomocy eksperta. Udając się na rozprawę w trybunale nie mamy szans na wygraną bez wynajęcia wykwalifikowanego adwokata. Jeżeli tymczasem chcemy sprzedać auto dobrze jest sięgnąć po radę rzeczoznawcy samochodowego, jaki doradzi nam za jaką najwyższą cenę uda nam się sprzedać auto.

Nie możemy liczyć wyłącznie na zbieg okoliczności w czasie różnorodnych transakcji, bowiem nigdy nie wiemy na jakiego partnera trafimy. W związku z tym powinniśmy wiedzieć jaki fachman będzie w stanie nam pomóc.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, zgłąb użyteczne informacje, jakie z zaangażowaniem zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule.

Niewątpliwie w czasie obrotu nieruchomościami nie zastąpieni będą rzeczoznawcy majątkowi, którzy posiadają niezwykłą wiedzę na ten temat. Najpierw będą nam oni pomocni do wyceny nieruchomości, jaką chcemy sprzedać – zobacz tu: wycena działki. Nie powinniśmy bazować tylko na prywatnych zgadywaniach, ponieważ musimy wziąć pod uwagę takie właściwości jak: lokalizacja, dostęp do komunikacji, przestrzeń, liczba pokoi, kondygnacja oraz okolica.

blok z wielkiej płyty

Autor: Sivi Steys
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym winniśmy wycenić nasze mieszkanie bazując na cenie mieszkań na zbycie w najbliższym sąsiedztwie. Dodatkowo warto wiedzieć co rzeczoznawcy majątkowi sądzą o domu, jaki pragniemy zakupić. Dla nas najistotniejsze jest to czy nie przepłacimy w czasie tego typu transakcji. Z pewnością rzeczoznawcy majątkowi będą nam także potrzebni to stwierdzania służebności, podziałów finansowych, dotacji , a także rozmaitych spadków. Dla wielu ludzi zadziwiająca może być cena jaką należy będzie uiścić za taką usługę, aczkolwiek nikt nie zdaje sobie sprawy z tego jak dużo czasu należy poświęcić, by stworzyć taki operat szacunkowy. Nie trzeba oszczędzać na czymś takim, ponieważ za pewien czas może się okazać, iż utraciliśmy bezkresne pieniądze, tylko dlatego że nie chcieliśmy zasięgnąć porad fachowców w tej branży. Z czystym sumieniem możemy polecić te usługi.

Świat się zmienia, a przez to ludzie są coraz bardziej wygodni i wymagający. Mnóstwo kwestii jest trudno rozwiązać polubownie, gdyż teraz każdy chciałby mieć jak największy dochód ze zbycia. Wiele osób liczy na ignorancję swoich partnerów. Dlatego już dziś zmieńmy podejście do sprawy i nie martwmy się powierzać swoje spraw w ręce profesjonalistów.