Legnica jako świetne miejsce na spędzenie weekendu. Co i dlaczego warto zobaczyć?

Po całym tygodniu pracy poszukujemy często swego rodzaju odskoczni, która pozwoli nam podładować baterie. Czasami czujemy, że zasiedzieliśmy się w pracy i mamy wielką potrzebę gdzieś pojechać. Chcielibyśmy zmienić choć na jeden dzień otoczenie i pooglądać nowe miejsca. Z reguły mamy tendencję do poszukiwania często dość oczywistych destynacji, pełnych turystów. Po takim wyjeździe przyjeżdżamy zmęczeni i źli, bo rzeczywistość okazała się gorsza niż nasze oczekiwania. Z tego powodu warto zmienić takie podejście oraz odwiedzić mniej oczywiste miejsca, a może się okazać, że będziemy pozytywnie zaskoczeni.

Legnica, zabytki, stare miasto

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Takim miejscem na Dolnym Śląsku, pełnym przecież słynących z turystyki miejsc, będzie Legnica z liczbą mieszkańców bliską stu tysięcy. Jest ona ładnie położona nad rzekami Kaczawą oraz Czarną Wodą.

Czy publikowany temat okazał się dla Ciebie ciekawy? To świetnie, gdyż gdy wejdziesz tu, przeczytasz pożyteczne informacje (https://www.domki-letniskowe.pl/), które Cię na pewno zaabsorbują.

Posiada ona wiele interesujących miejsc wartych zobaczenia. Na czele listy plasuje się z pewnością Zamek Piastowski górujący nad miastem.
Jest on jednym z najstarszych zamków znajdujących się na terenie naszego kraju. Swój początek ma w okresie średniowiecza i na początków był budowlą drewniano-ziemną. Później w dwunastym wieku został on przebudowany i w tej postaci murowanej był on pierwszym takim zamkiem na terenach Polski. Warto zobaczyć tą budowlę, w jakiej na każdym kroku można oglądać relikty przeszłości. Gdy mowa o średniowiecznej architekturze nie sposób przejść obojętnie obok katedry. Już z zewnątrz wygląda okazale, lecz warto wejść do niej aby obejrzeć takie unikatowe rzeczy jak renesansowa ambona, chrzcielnica z trzynastego wieku czy barokowy ołtarz. Z pewnością zachwycą nas wyjątkowym pięknem.

Legnica, miasto

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Warto pospacerować po mieście by samemu odkrywać jego uroki. Na pewno będąc w centrum natkniemy się na piękny, różnokolorowy zespół małych kamienic z okresu renesansu. Ich nazwa – Kramy Śledziowe wzięła się od kramów kupców, którzy w okresie średniowiecza sprzedawali tutaj śledzie. Warto przespacerować się ulicą Najświętszej Marii Panny, która jest jedną z najstarszych w Legnicy. Wzdłuż tej ulicy można podziwiać jedenaście ładnych kamienic. W ostatnich czasach włożono dużo wysiłku w odnowienie tego miejsca co sprawia, iż jest to przyjemne miejsce właśnie na spacer. Legnica posiada prócz tego jeszcze całą masę innych ciekawych miejsc oraz zabytków, jeżeli nie zdążymy zobaczyć ich wszystkich jednego dnia nic nie stoi na przeszkodzie zostać na noc, ponieważ jeśli chodzi o hotele Legnica nie ma z tym problemu- ich przykłady znajdziesz tutaj: Hotel Przy Baszcie.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Masz ochotę na kolejne? Zatem jesteśmy tu – trzeba wejść w poniższy link i przeglądać szczegółowe wątki.

Bez wątpienia przyjemnie będzie spędzić noc w jednym z luksusowych miejsc, gdzie wygodnie się wyśpimy i zjemy rano pyszne śniadanie. Będzie to świetna odskocznia od klasycznej rutyny.