Masz firmę oraz musisz często nadawać przesyłki? Korzystasz z Poczty Polskiej, ale potrzeba ci lepszej obsługi?

Nie ma znaczenia, czy masz prężnie prosperujący sklep internetowy, czy raczej występujesz w roli klienta, z pewnością nie raz byłeś w sytuacji, kiedy musiałeś nadać paczkę. Sporo osób wciąż korzysta jedynie z usług Poczty Polskiej, bo taniej, wygodnie, bez komplikacji, ale czy tak jest rzeczywiście?

Obecnie widoczny jest rozwój e-biznesu, razem z nim i usługi kurierskie doczekały się lepszych czasów. Rzeczywiście na rynku polskim istnieje bardzo dużo wszelakich firm, oferujących wysyłki kurierskie, jednakże wszystkie mają dość zbliżony sposób pracy . Doręczenie paczki, na obszarze kraju w jedną dobę nei jest już czymś wyjątkowym, mały procent uszkodzeń, czy zagubień przesyłek tak samo jest już standardem, cena nadania wysyłki nie jest wygórowana i na pewno zadowoli każdego, kto spodziewa się szybkiej oraz profesjonalnej obsługi.

kurier

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Czemu więc ludzie z niechęcią korzystają z takich usług? Być może dlatego, iż wciąż mamy przeświadczenie, iż kurier online zarezerwowany jest dla wielkich firm, korporacji, a zwykły Kowalski wyda bardzo dużo pieniędzy, za chociażby wysłanie zwykłego listu. Jak w każdej opowieści i tutaj znajdziemy ziarno prawdy. Firmy prowadzące sprzedaż na wysyłkę płacą znacznie mniej za identyczne usługi kurierskie, a to w wyniku umowy zawartej z danym przewoźnikiem.

Jednakże każdy z nas, może korzystać z usług brokera kurierskiego. Jest to coraz silniej rozwijająca się branża, inaczej mówiąc broker kurierski to pośrednik między klientem, a firmami kurierskimi, punkty ulokowane są najczęściej w dużych miastach, bądź w galeriach handlowych . Standardowy broker ma na stanie usługi świadczone przez parę firm, co ma wpływ na obniżenie ceny oraz dopasowanie usług do zapatrywań klienta, dlatego za cenę podobną, czy wręcz niższą, niż w przypadku Poczty Polskiej, możemy wysłać paczkę, która na pewno będzie sprawnie oraz fachowo doręczona do adresata.

Może więc przy wysyłaniu następnej przesyłki, miast zanosić ja do dobrze znanej każdemu firmy z żółtą trąbką, opłaci się zorientować, czy w bliskim sąsiedztwie nie działa któryś broker kurierski. W końcu zapytanie o metodę wysyłki i wycenę nic nie kosztuje, a może faktycznie świadczone przez niego usługi bardziej przypadną nam do gustu.