Metody na to, by podróż samolotem była prosta oraz przyjemna

Wyjazdy do dalekich krajów mogą być bardzo przyjemnym oraz ekscytującym doznaniem. Jednakże długotrwałe loty mogą okazać się też nadzwyczaj męczące.
Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pomogą uprościć męczący lot.

auta - powiększenie

Autor: Petr Dadák
Źródło: http://www.flickr.com
Jedno z badań wykazało, iż konsumując posiłki dostatnie w węglowodany na przykład spaghetti, płatki owsiane łatwiej poradzić sobie z tak zwanym jet lagiem. Węglowodany wywołują wydzielanie insuliny, z tego powodu mogą one być pomocne w przestawieniu na odmienną czasową strefę. Doskonale sprawdzają się przekąski dostatnie w białko, jakie pomogą zachować uczucie sytości na długo. Mogą to być – masło orzechowe, migdały, krakersy, ser, jogurty albo baton proteinowy.

Eksperci są zgodni – w samolocie trzeba wypijać więcej wody niż na co dzień, ponieważ podczas lotu odwadniamy się. Najlepiej popijać wodę przez cały czas trwania lotu, nie wyczekując aż poczujemy pragnienie. Stroń od kofeiny. Kawa przyczynia się do odwodnienia oraz spowoduje rozdrażnienie. Długie podróże oznaczać mogą, że czasem może być ci zimno bądź za gorąco. By podtrzymać ciało w odpowiedniej temperaturze, najlepiej przyodziać się „na tak zwaną cebulkę”.

Jeśli potrzebne Ci uzupełniające wiadomości na prezentowany tutaj wątek, to bez wątpienia przyda Ci się to cenne i wiarygodne źródło (http://jarecki-dpfserwis.pl/kontakt.html).

Raban Silnika w aeroplanie może być przyczyną stresu. Słuchawki minimalizujące hałas czy też zatyczki do uszu nie jedynie pomogą zablokować ten harmider, lecz również zablokują pozostałe brzmienia przykładowo krzyk niemowlęcia albo pytania stewardessy o posiłki.

Opaska na oczy do spania może nie wygląda pięknie, lecz kiedy lecisz samolotem, pomoże powstrzymać światło, dzięki czemu łatwiej jest zasnąć a także pokonać jet lag. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się na długodystansowych rejsach.

Zaintrygował Cię nasz wątek? Jeśli tak, to fantastycznie – dalsze newsy odkryjesz w następnym niezwykle ciekawym tekście.

Po przeczytaniu naszych wskazówek spokojnie możesz wyruszyć lotnisko Szczecin.