Modele funkcjonowania spedycji lotniczej w dużych miastach: Warszawa

Współcześnie rozwój transportu pozwala na błyskawiczne przesyłanie w obrębie krajów a nawet kontynentów ogromnych pakunków. Naturalnie stale jednym z najbardziej popularnych środków transportowych pomiędzy kontynentami czy bardzo oddalonymi od siebie państwami jest wykorzystanie morskich statków handlowych

Pas startowy samolotów

Autor: Angelo DeSantis
Źródło: http://www.flickr.com
(które są chyba najczęstszym środkiem importu towarów choćby z Chin), jednak coraz częściej wykorzystuje się także transport drogą powietrzną. Chociaż nie daje on aż tak potężnych możliwości jak transport morski (chodzi przede wszystkim o ograniczony tonaż), to czas dostaw i większa mobilność (brak konieczności dość ciężkiego przeładunku i odległego transportowania ładunków z portów w głąb krajów) są znaczącym atutem. Powinno się jednak znać procedury celne związane z omawianym zagadnieniem – do którego zgłębienia znakomitym przykładem jest agencja celna w porcie lotniczym w Warszawie – .

Większość osób zainteresowanych skorzystaniem z pomocy w odprawie celnej wpisuje w wyszukiwarkach internetowych fraz typu agencja celna lotnisko Warszawa i szuka właściwej dla siebie oferty. Na szczęście można dzisiaj korzystać z propozycji rozmaitych firm, z których większość proponuje ofertę skrojoną do potrzeb konkretnego klienta.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/pl/strona/25/Wroclaw-Krzyki) dotyczącą zbioru analogicznych artykułów. Są one umieszczone na podobnym portalu – sprawdź je.

Dzięki korzystaniu z pomocy specjalistycznych firm mamy pewność, że w czasie procedur celnych będzie obecny na miejscu przedstawiciel takiej firmy, który dopilnuje przestrzegania właściwych procedur.

samolot

Źródło: flickr.com
Dodatkowo firma taka zajmie się obsługą wszelkich koniecznych dokumentów (jak choćby SAD czy przekazy celne), wystawi świadectwo pochodzenia towaru czy będzie reprezentowała klienta przed wszystkimi urzędami, które wiążą są z obsługą celną. Ważną zaletą, która kieruje wielu klientów w stronę firm usługowych tego rodzaju jest także pomoc związana z odprawą mienia przesiedleńczego. Do współpracy z taką firmą trzeba przygotować upoważnienie do odbioru dokumentów i towaru – dzięki temu będziemy spokojnie, że dana firma załatwi w naszym imieniu wszelkie formalności, a nawet przetransportuje towar do naszych magazynów.

Dzięki istnieniu firm pomagających w odprawach celnych (które są czasochłonne i wymagają dużego doświadczenia) można szybko i spokojnie zrealizować transport (zobacz nowe oferty na: usługi relokacyjne) towarów.