Musimy wiedzieć na czym polega odprawa celna

Jeśli nasza firma działa jedynie na rynku krajowym, to poza wystawieniem faktury oraz późniejszym rozliczeniem się z niej w urzędzie, nie musimy się martwić żadnymi dodatkowymi sprawami. Jednak w chwili, kiedy wymyślamy wejść na rynek międzynarodowy powinniśmy się dopytać jakie pisma warto przyszykować oraz jak odbywa się odprawa celna.

odprawa celna

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Wkraczając na rynek międzynarodowy powinniśmy wiedzieć co to odprawa celna

W pierwszej kolejności musimy przedstawić wykaz produktów które przewozimy, ich wartość i liczbę, a potem tak podane dane powinny zgadzać się z tym, co będzie umieszczone na fakturze, którą także musimy pokazać – Na granicy celnicy mają możliwość przejrzeć nasz pojazd, a nawet zerwać założone plomby, a wszystko po to, żeby dowiedzieć się, że nie transportujemy niczego poza tym, co wypisaliśmy w rozliczeniu.

Musimy posiadać dobre dokumenty

By móc się potem rozliczyć z urzędem, powinniśmy posiadać dobre potwierdzenie, że nasz produkt naprawdę przebył granicę oraz co więcej, że dotarł do miejsca docelowego. Przez to należy upominać się w przedsiębiorstwach transportowych o odesłanie niezbędnych dokumentów, bo w przeciwnym razie, ma szansę się okazać, że nie uda nam się uzyskaj takiej kwoty od urzędu, jaką powinniśmy otrzymać. Jeżeli z wysyłką jesteśmy umówieni na wyznaczoną godzinę, to musimy wyjechać wcześniej, tak by nie było konieczności nadganiania czasu, który możemy stracić na granicy, bo od czasu do czasu tego

transport

Autor: Herb Neufeld
Źródło: http://www.flickr.com

typu odprawy mają szansę trwać dość długo.

Czy chcesz przestudiować przedstawiany temat nieco głębiej? Zobacz więc ten odnośnik – więcej znajdziesz tu. Te porady też są przydatne.

Nie mniej im dokładniej i czytelniej będą przygotowane nasze papiery, tym większa nadzieja, że wszystko pójdzie błyskawicznie.

Rozwiążmy wszystkie niewiadome

Jeżeli nie jesteśmy czegoś pewni, a dotyczy to spraw powiązanych z odprawą celną, to musimy od razu wyjaśniać tego rodzaju sprawy. Tylko wówczas będziemy mogli posiadać świadomość, że wszystko będzie przez nas dobrze załatwione i że nie będziemy zmuszeni się potem tłumaczyć z żadnych nieprawidłowości.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to wejdź do nowego artykułu i czytaj dalej sprawdzenie znaku o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

Odpowiedzi na tego typu sprawy możemy znaleźć w internecie, lub w konkretnym urzędzie celnym.