Na co należy uważać podczas zakupu nowego auta?

Z roku na rok zakup nowego auta jest dla przeciętnego mieszkańca naszego kraju jeszcze w większym stopniu dostępny. Mimo tego zdobycie odpowiedniej kwoty nadal żąda o wiele dłuższego okresu czasu, niż jest to konieczne w przypadku obywatela państw za naszą zachodnią granicą.

samochód

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu wybór kolejnego samochodu powinien zostać poprzedzony dokładnym przeanalizowaniem obecnych na rynku propozycji.
Dobrze byłoby jeszcze przed odwiedzeniem dealerów, starannie określić nasze wymagania. W tym celu powinniśmy sporządzić listę niezbędnego wyposażenia dodatkowego, ponieważ każdy wytwórca proponuje różne pakiety, które różnią się między innymi ceną. W co poniektórych wypadkach mogłaby ona mieć decydujący wpływ na końcową kwotę kupna. Istotny jest też rodzaj napędu, jednak należy pamiętać, że jeżeli samochód (przejdź po tym linku) ma silnik wysokoprężny lub hybrydowy, to także będzie miało to odbicie w wielkości ceny. Nie należy jednak oszczędzać na wyposażeniu odnoszącym się do bezpieczeństwa (ESP). Jeśli interesuje nas samochód z manualną skrzynią biegów, powinniśmy sprawdzić, czy posiada ona sześć przełożeń. Jeżeli tak, będzie to miało pozytywny wpływ na komfort oraz ekonomię podróży.
Należy także mieć w pamięci, że na jej wpływ może mieć nie tylko wielkość silnika, ale także m.in. sposób prowadzenia czy warunki gwarancji. Marka samochodu ma także wpływ na cenę elementów eksploatacyjnych.

Jeżeli zdecydujemy się na nowoczesny silnik (części do motocykli) diesla, należy liczyć się z wysoką ceną filtra cząstek stałych. Poza tym długo trwająca gwarancja zazwyczaj nie uwzględnia mnóstwa istotnych części oraz jest obarczona określonym limitem kilometrów.