Najbardziej znani i polecani producenci opon w Polsce i za granicą

Opony spełniają nadzwyczaj istotną funkcję w każdym samochodzie. W związku z tym niesłychanie istotne jest właściwe dobieranie opon względem marki czy też typu samochodu. Opony muszą gwarantować doskonałą przyczepność wozu do nawierzchni, powinny być również trwałe oraz odporne na przeróżne uszkodzenia.

opony samochodowe

Źródło: www.interopony.pl
Wobec tego należałoby kupować opony od znanych, promowanych producentów opon, jacy mogą zaoferować jakościowe, solidne i trwałe opony – strona www – samochodowe.

Współcześnie zdołamy wypunktować kilku w największym stopniu znanych i cenionych producentów opon, jacy działają na okazałą skalę, gdyż ich opony są używane na całym świecie. Jeżeli chodzi o największy na świecie koncern, jaki zajmuje się produkcją oraz dystrybucją opon na rozległą skalę to przynależy do niego grupa Continental zaistniała w Niemczech, jaka posiada aż 15,03 mld Euro wartości rynkowej. Produkuje ona takie marki opon, jak Mabor (Portugalia), Barum (Czechosłowacja), Matador (słowacka marka) albo również Viking (Stany Zjednoczone).

Bez wątpliwości powinno się dodatkowo zwrócić uwagę na opony bridgestone (źródło artykułu). Bridgestone to drugi co do kapitalizacji koncern opon, jaki mieści się w Japonii. W jego ofercie można odszukać takie opony – skorzystaj z oferty na Poznańskie opony-> https://www.sportwheels.pl/ -, jak na przykład Firestone (Ohio), Lassa (Turcja) a także Dayton (Ohio) oraz opony nokian . Co ciekawe marka Nokian (Helsinki), jaka powstała w roku 1988 jako pierwsza marka na całym świecie zaczęła produkcję zimowych opon!

opony w Mercedesie

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o polskich producentów opon to na pewno wypada napomknąć o firmie Dębica, która w Polsce jest jednym z największych producentów różnorodnych opon, przeznaczonych zarówno do wozów osobowych, jak też do wozów dostawczych. Opony motocyklowe (więcej na stronie) są ochoczo wybierane przez wielu Klientów, gdyż charakteryzuje je duża trwałość, są wykonane bardzo stabilnie i charakteryzują się świetną jakością, nic więc podejrzanego, że w Polsce marka Dębica cieszy się wielkim uznaniem.