Negocjowanie stawki z deweloperem – o czym pożądane byłoby wiedzieć

Wybierając jakąś nieruchomość od dewelopera, pożądane byłoby pamiętać o ewentualności negocjacji ceny, bez względu na to czy jest to rezydencja, apartament bądź może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, że Interesant będzie potrzebował negocjować cenę.

Deweloperzy, którzy chcą zyskać Kontrahentów i równocześnie sprzedać posiadłość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to również ceny nieruchomości. Jeżeli więc pozyskujesz mieszkanie, na przykład za 300 tysięcy to zawsze możesz postarać się zbić nieco cenę.

Ekscytujący tekst? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie terapia małżeńska wrocław, którą tutaj odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

Może będzie to 20 tysięcy, a być może nawet 40 tysięcy. Niezależnie od tego, jaka będzie definitywna cena nieruchomości, Ty naturalnie nieco na tym zyskasz. Posiadać w kieszeni kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy to faktycznie dużo, w szczególności, że sporo osób bierze kredyt na zakup posiadłości, a jak wiadomo, z kredytem połączone są także dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe

Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com

By negocjacje z deweloperem następowały dobrze, bezsprzecznie musisz prawidłowo się do nich przygotować. Nie wystarczy stwierdzić „proszę opuścić cenę”. Pożądane byłoby przygotować sobie odpowiednie argumenty, które mogą spowodować, że deweloperzy spuszczą trochę z ceny. Jeśli mieszkanie posiada jakieś minusy, warto je wskazać. Ważkim minusem może być przykładowo brak windy, brak komórki lokatorskiej albo również brak balkonu. Minusem zdoła być również lokalizacja mieszkania, która przykładowo zdoła być źle skomunikowana z miastem bądź także mała ilość sklepów i punktów usługowych w okolicy. Możemy także powiedzieć, że na oku mamy inne mieszkania, które jest tańsze i przykładowo większe/odpowiedniej skomunikowane z miastem/bardziej rozległe itd.

Czy wiesz, że kolejne niezwykle absorbujące teksty są tuż obok? Sprawdź i zerknij pod link (http://bramkor.pl/bramy), a z pewnością poczujesz satysfakcję.

W takiej sytuacji deweloper prawdopodobnie będzie potrzebował zachęcić nas do kupienia lokalu oraz możliwe, iż zaproponuje niższą cenę. Warto także rozeznać się w tym, czy konkretna posiadłość cieszy się sporym zaciekawieniem Kontrahentów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż albo być może deweloper ma ich jeszcze multum. To także zdoła nam wspomóc w negocjacjach, bowiem jeśli lokal nie cieszy się zbytnią popularnością albo na koncie dewelopera jest jeszcze dużo innych pokrewnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny stanie się jeszcze bardziej prawdopodobne.