benzyna

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kmtychy.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jakie znaczenie dla współczesnego człowieka ma samochód osobowy? Jak droga jest obecnie eksploatacja czterech kółek?

silnik z filtrem paliwa
Autor: Grant.C
Źródło: http://www.flickr.com
Statystyki dobitnie ukazują, że w obecnych czasach właściwie większość gospodarstw domowych posiada chociaż jeden samochód osobowy. Czasem jest to nawet kilka aut, ponieważ każdy członek rodziny ma swój egzemplarz.

Dlaczego tak naprawdę warto posiadać auto?

Samochód terenowy marki Ford
Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście moglibyśmy wytrzymać bez swojego samochodu. Jednakże niby dlaczego? To najzupełniej bez sensu. Samochód to rewelacyjny wynalazek dzięki to któremu nasze codzienne życie jest sporo prostsze. Jednakże w wielkim błędzie jest ten kierowca, który sądzi, że samochód to wyłącznie sama przyjemność.

Samochody i motocykle

samochód z nawigacją
Wiele osób jest zainteresowanych motoryzacją. Ale tak w rzeczywistości motoryzacja to coś więcej aniżeli jedynie kilka informacji związanych z naszym autem. Wiadomo, że nie wszyscy są w stanie wiedzieć o każdej nowince motoryzacyjnej, jednak, jeśli chcielibyśmy być uznawani za znawcę tematyki, to trzeba się postarać.

Odmiany paliw a także ich sposoby wykorzystania

Dystrybutor, paliwo
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Chociaż rodzajów paliw jest sporo, to właśnie tego rodzaju paliwa zasilają wszystkie auta poruszające się po ulicach. Do paliw używanych w samochodach i motocyklach kwalifikuje się produkty pochodzące z rafinerii, jak przykładowo benzynę i ropę, która jest wykorzystywana do napędzania silników diesla, ale też paliwa kopalne, jak przykładowo gaz ziemny, który ze względu na swoją cenę jest bardzo popularny w Polsce. Paliwa w postaci płynu to też paliwa wytwarzane syntetycznie, do których zalicza się chociażby syntetyczna benzyna, produkowana przez wielkie firmy paliwowe z np. ropy naftowej czy węgla, z wykorzystaniem przemian chemicznych.