benzyna

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kmtychy.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jakie znaczenie dla współczesnego człowieka ma samochód osobowy? Jak droga jest obecnie eksploatacja czterech kółek?

silnik z filtrem paliwa
Autor: Grant.C
Źródło: http://www.flickr.com
Statystyki wyraźnie prezentują, że we współczesnych czasach właściwie większość gospodarstw domowych posiada przynajmniej jeden samochód osobowy. Czasami jest to nawet kilka aut, gdyż każdy członek rodziny posiada własny egzemplarz.

Dlaczego tak naprawdę warto posiadać auto?

Samochód terenowy marki Ford
Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście dalibyśmy radę wytrzymać bez swojego auta. Jednak niby dlaczego? To najzupełniej pozbawione sensu. Auto to genialny wynalazek dzięki któremu nasze codzienne życie jest sporo prostsze. Jednak w wielkim błędzie jest ten kierowca, który sądzi, że samochód to wyłącznie przyjemność.

Samochody i motocykle

samochód z nawigacją
Ogrom osób jest zainteresowanych motoryzacją. Ale tak naprawdę motoryzacja to coś więcej aniżeli tylko parę wiadomości związanych z naszym autem. Oczywiście nie wszyscy są w stanie wiedzieć o wszystkich nowinkach motoryzacyjnych, ale, jeśli chcemy być uznawani za znawcę tematyki, to trzeba się postarać.

Odmiany paliw a także ich sposoby wykorzystania

Dystrybutor, paliwo
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Pomimo że typów paliw jest sporo, to właśnie paliwa płynne zasilają wszystkie auta poruszające się po drogach. Do paliw zasilających samochody i motocykle zalicza się produkty rafineryjne, jak na przykład benzynę i ropę, która jest stosowana do zasilania silników dieslowskich, ale również paliwa kopalne, jak przykładowo gaz ziemny, który z uwagi na swoją cenę jest ogromnie chętnie wykorzystywany na terenie Polski. Paliwa płynne to także paliwa syntetyczne, do których należy przykładowo syntetyczna benzyna, produkowana przez wielkie firmy paliwowe z np. ropy naftowej czy węgla, z wykorzystaniem reakcji chemicznych.