benzyna

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kmtychy.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jakie znaczenie dla współczesnego człowieka ma samochód osobowy? Jak droga jest obecnie eksploatacja czterech kółek?

silnik z filtrem paliwa
Autor: Grant.C
Źródło: http://www.flickr.com
Statystyki dobitnie ukazują, że w obecnych czasach właściwie większość gospodarstw domowych posiada chociaż jeden samochód osobowy. Czasem jest to nawet kilka aut, ponieważ każdy członek rodziny ma swój egzemplarz.

Dlaczego tak naprawdę warto posiadać auto?

Samochód terenowy marki Ford
Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście dalibyśmy radę wytrzymać bez własnego auta. Jednakże niby po co? To całkowicie bez sensu. Samochód to świetny wynalazek dzięki któremu nasze życie jest dużo prostsze. Jednak w bardzo dużym błędzie jest kierowca, który uważa, że auto to tylko przyjemność.

Samochody i motocykle

samochód z nawigacją
Ogrom osób jest zainteresowanych motoryzacją. Ale tak naprawdę motoryzacja to coś więcej aniżeli tylko parę wiadomości związanych z naszym autem. Oczywiście nie wszyscy są w stanie wiedzieć o wszystkich nowinkach motoryzacyjnych, ale, jeśli chcemy być uznawani za znawcę tematyki, to trzeba się postarać.

Odmiany paliw a także ich sposoby wykorzystania

Dystrybutor, paliwo
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Chociaż rodzajów paliw jest dużo, to właśnie tego rodzaju paliwa zasilają wszelkie samochody jakie spotyka się na ulicach. Do paliw zasilających samochody i motocykle zalicza się produkty rafineryjne, jak chociażby benzynę lub ropę, która jest wykorzystywana do napędzania silników dieslowskich, ale też paliwa kopalne, jak przykładowo gaz ziemny, który ze względu na swój koszt jest niezwykle chętnie wykorzystywany w Polsce. Paliwa płynne to także paliwa wytwarzane syntetycznie, do których należy na przykład syntetyczna benzyna, wytwarzana przez wielkie firmy paliwowe z np. ropy naftowej czy węgla, za pomocą procesów chemicznych.