cło

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kmtychy.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak legalnie można sprowadzać towary z zza granicy, jakie są podstawowe procedury celne

transport lotniczy
Autor: Alan Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup towarów za granicą będzie się wiązać z obowiązkiem zapłacenia od tego odpowiednich opłat celnych. Po wstąpieniu Polski w szeregi Unii Europejskiej dużo się zmieniło jeśli będzie chodzić o kwestie kupowania w członkowskich krajach, wszystkie dotychczas obowiązujące opłaty po prostu zniesiono. Jednak w przypadku krajów spoza Unii procedury celne nadal obowiązują, opłaty uzależnione są od rodzaju przesyłanych towarów i ich wartości.

Kompetentna spedycja kolejowa przy pomocy w odprawie celnej

kolej
Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Odprawa celna to przeprowadzenie wszystkich ważkich obowiązków, które są powiązane z zaakceptowanymi normami i zasadami postępowania celnego podlegającego kontroli celnej. Miejsce odprawy stale jest dokładnie wyznaczonym terenem poprzez konkretne jednostki organizacyjne, mogą to być na przykład różnorodne środki transportu.

Na czym polega odprawa celna? Jakie są procedury? O czym należy pamiętać, aby wszystko udało się sprawnie?

transport drogą morską
Autor: Rennett Stowe
Źródło: http://www.flickr.com
Odprawa celna polega w głównej mierze na skontrolowaniu dokumentacji jak również przewożonych produktów, a jednocześnie podczas jej przebiegu pobiera się cło oraz podatki. To dopełnienie wszystkich procedur potrzebnych przy przejmowaniu dóbr, ekwipunków, ale również przy przejeżdżaniu granicy celnej.