dokumenty

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kmtychy.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Na czym polega odprawa celna? Jakie są procedury? O czym należy pamiętać, aby wszystko udało się sprawnie?

transport drogą morską
Autor: Rennett Stowe
Źródło: http://www.flickr.com
Odprawa celna polega w głównej mierze na skontrolowaniu dokumentacji jak również przewożonych produktów, a jednocześnie podczas jej przebiegu pobiera się cło oraz podatki. To dopełnienie wszystkich procedur potrzebnych przy przejmowaniu dóbr, ekwipunków, ale również przy przejeżdżaniu granicy celnej.

Powstrzymaj chaos w kancelarii - kup segregatory

skóra
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Pomimo tego, że w dzisiejszych czasach nastała ogromna cyfryzacja, nadal sporo firm dzierży stosy dokumentów, które jest zmuszona przechowywać przez wiele lat, w celu przekazania ich w momencie inspekcji.

W jakiej kwocie wykonywane są przesyłki z Chin?.

przesyłki z Chin
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Transportujemy produkty z coraz odleglejszych zakątków świata, a co się z tym wiąże, rośnie zaciekawienie takim przewozem oraz kwotą, jaką przyjdzie nam za niego zapłacić. Powinno się takich rzeczy się dowiadywać jeszcze przed zaczęciem załadunku.

Biuro tłumaczeń ma wiele pracy

tłumaczenia
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Czy pragniemy coś przetłumaczyć?
Przeważnie jeśli myślimy o tłumaczach, wpadają nam na myśl książki obcojęzyczne, które powinny okazać się przekładane na nasz rodzimy język, aby większość osób mogła się z nimi zapoznawać. Nie mniej warto wiedzieć, że tłumacze zajmą się nie tylko calutkimi książkami, lecz również innymi pismami, czy przetłumaczeniem dokumentów, które mogą powodować, że z łatwością uzyskamy pracę poza granicami naszego kraju.

Jak poradzić sobie z przełożeniem dokumentu w języku szwedzkim?

przetłumaczony tekst
Autor: Jessica Spengler
Źródło: http://www.flickr.com
Szwecja jest państwem, które coraz częściej wybierają Polacy zastanawiający się nad emigracją zarobkową. Warunki proponowane przez szwedzkich przedsiębiorców są ogromnie korzystne, znalezienie pracy nie stanowi większego problemu, dlatego też nikogo nie powinna dziwić taka sytuacja. Duże zainteresowanie Szwecją powoduje także, że coraz częściej przymuszeni jesteśmy do tłumaczenia różnego typu dokumentów ze szwedzkiego na polski. Jak sobie z tym poradzić?

W jaki sposób dać sobie radę ze zmianą siedziby organizacji?

przeprowadzka
Autor: Tim
Źródło: http://www.flickr.com
Każda firma, by mogła efektywnie funkcjonować musi posiadać swoją siedzibę. Biuro bądź warsztat posiadany przez jednostkę, musi być koniecznie umiejscowiony w dogodnym miejscu, aby ewentualni pracownicy mogli bez kłopotu do niej dojechać. Z uwagi na taki stan spraw, jako sumienni właściciele pragnący wyłącznie rozwoju naszej firmy wypatrujemy optymalnego położenia biura, co bez wątpienia będzie działało na korzyść nas i przyjętych pracowników. Posiadanie siedziby jest tymczasem uwarunkowane od kilku podstawowych czynników.

Co brać pod uwagę, by móc wysyłać tanio przesyłki kurierskie? – podstawowe informacje

Przesyłki kurierskie
Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com
Współpraca ze skutecznie prosperującą firmą kurierską jest podstawą, zwłaszcza wówczas, gdy w naszej działalności opieramy na produktach, które muszą być eksportowane lub importowane zza granicy. Wówczas sprawna wymiana między państwami jest niezbędna. Co brać pod uwagę, by móc przesyłać jak najtaniej przesyłki kurierskie?

Jakie nowoczesne informatyczne rozwiązania warto wdrożyć w firmie?

ręka podająca kartkę papieru
Źródło: flickr.com
Zorganizowanie pracy w wielkiej korporacji potrzebuje od nas synchronizacji wielu aspektów. W tym miejscu powinno się wyraźnie przyznać, że nieodzowność dostosowania pokaźnej ilości szczegółów firmowych może dostarczyć nam niestety sporą sumę kłopotów. Szczęśliwie, współczesne rozwiązania informatyczne są w stanie wydatnie ułatwić ten proces.

Czy możliwości tłumaczenia są konieczne w gigantycznych korporacjach?

Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu
Prowadzenie stosunków gospodarczych z obcymi kontrahentami w szeregu przypadków jest zadaniem niesłychanie wymagającym. W tym miejscu mowa jest oczywiście o znajomości odmiennej kultury, co wielokrotnie sprawia nam wiele trudności, niemniej jednak udana transakcja nie ogranicza się zaledwie do sfery kulturalnej. W praktyce w szeregu przypadków wymagana jest także spełnienie warunków urzędowych, które wymagają posiadania stosownych dokumentów, które oczywiście zostaną przetłumaczone.