karoseria

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kmtychy.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób dbać o samochód?

samochód
Autor: www.forelite.pl
Źródło: www.forelite.pl
Nabycie auta to najczęściej stosunkowo duży wydatek, zatem staramy się uczynić wszystko, żeby nasze auto jak najdłużej z nami było. Nierzadko też, aby nieco zaoszczędzić, nabywamy samochód po przejściach, a później usiłujemy mu nadać nowe życie. Na nieszczęście nie każdorazowo troska o samochód jest tak łatwa, jak może się nam wydawać. Wynika to z faktu, że nie zawsze mamy dostęp do renomowanych warsztatów samochodowych i mechaników, którzy oferują usługi na naprawdę wysokim poziomie.

Szybki sposób na zapewnienie samochodowi właściwego wyglądu

samochód
Autor: Jody Roberts
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można zaprzeczyć tezie, że każdemu właścicielowi auta zależy na tym, by dany samochód zawsze wyglądał jak najatrakcyjniej. W wybranych przypadkach obowiązkowe stanie się zlikwidowanie rys z lakieru albo pozbycie się innego rodzaju nieestetycznych śladów. Niestety, czasami należy zdecydować się na usługi prawdziwych fachowców, którzy w bardzo szybkim czasie przywrócą samochodowi atrakcyjny wygląd. W przypadku obowiązku usunięcia rys z karoserii, warto wprowadzić do wirtualnej przestrzeni hasło „usuwanie rys z lakieru Wrocław”.

Czemu demontaż tylnej belki w aucie jest obowiązkowy? Co się może stać, jak o tym zapomnimy?

Naprawa podwozia
Źródło: pixabay.com
Wiele osób wyraża zdziwienie, czemu nie można naprawiać tylnych belek, jakie są zamontowane w samochodzie. Zastanawiają się, czemu tylna belka skrętna do zrobienia specjalistycznej naprawy powinna być obowiązkowo zdemontowana. Prawdą jest, że nie opłaca się robienie takiej naprawy w aucie, ponieważ nie jest to jakaś oszczędność czasu i pieniędzy.

Estetyczny wygląd zarówno piętnastoletniego, jak i nowego samochodu powinien być dla współwłaściciela sprawą priorytetową

auto
Autor: DnlRxn
Źródło: http://www.flickr.com
Pojazdy, które stoją w prywatnych garażach lub po prostu pod drzewem zazwyczaj są niemiłosiernie zakurzone, bo w ciągu miesiąca właściciel dwuśladu nie ma czasu, żeby nawet powierzchownie umyć maskę. Na opłakany stan karoserii wpływają również niekorzystne warunki pogodowe, np. śnieg czy promienie słoneczne w skwarny dzień, jak i jej niewłaściwe mycie. Szczególnie panowie po sześćdziesiątce źle obchodzą się z własnym seatem, gdyż w ogóle nie chodzą do sklepów z artykułami motoryzacyjnymi i czasem myją swój dziesięcioletni wóz chropowatymi ściereczkami, a w efekcie takiego czyszczenia lakier jest lekko uszkodzony, co bardzo łatwo dostrzec w czasie pięknej pogody.