naczepa

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kmtychy.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Do jakiego typu zadań przydają się ciągniki siodłowe? Czy korzystnie kupić taki ciągnik?

Tir
Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com
Taki ciągnik jest to pojazd samochodowy transportowy, używany wyłącznie do ciągnięcia pozostałych pojazdów drogowych, takich jakie nie posiadają własnego napędu. Najczęściej ciągnie naczepy. Co należy wiedzieć o tym modelu auta?

Chcesz otworzyć działalność związaną ze spedycją? Można nabyć używane wozy, by było taniej

ciężarówka
Autor: Mattox
Źródło: http://www.sxc.hu
Transport i spedycja to dwie świetnie rozrastające się z dziedziny. Powiązane jest to z znacznym zapotrzebowaniem na transportowanie niezbędnych artykułów. Firm spedycyjnych w Polsce ciągle przybywa, co roku powstają nowe jednostki. To dobry pomysł na biznes, jednakże nie sposób zaprzeczyć, że wymaga dużych nakładów finansowych, które w większości pochłania sprawunek odpowiednich pojazdów.

Działania związane z naprawą samochodów ciężarowych

samochód cieżarowy Scania
Autor: Alan Sansbury
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężarówki stworzono do pracy w trudnych warunkach i ciągłej eksploatacji. Z czasem jednak niektóre elementy się zużywają – klocki hamulcowe, ogumienie, amortyzatory i inne elementy narażone na oddziaływanie mocy dużo większej, niż w przypadku samochodów osobowych. Awaria każdej z tych części w trasie wiąże się niekiedy z wieloma nieprzyjemnościami czy nawet narażeniem życia. Z tego powodu ważnym jest, żeby systematycznie kontrolować stan samochodu ciężarowego w wyspecjalizowanym warsztacie samochodowym, a przy sobie mieć zawsze numer do spółki trudniącej się holowaniem takich samochodów.