prawo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kmtychy.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jakich sytuacjach musimy wybrać się do radcy prawnego? Szybki poradnik dla każdego z nas

Prawo
Nie należy znać się doskonale na wszystkim. Jeśli zepsuje nam się samochód, to udajemy się do serwisu. W wypadku, kiedy pralka nie działa należycie prosimy o pomoc fachowca. Identyczna reguła powinna obowiązywać, kiedy chodzi o prawo. Konsultacje z radcą prawnym mogą nas ochronić przed wieloma kłopotami. W jakich sytuacjach powinniśmy udać się do prawnika?

Jeśli należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy, to warto poznać własne prawa i walczyć o nie.

odszkodowanie z oc
Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w jakikolwiek sposób ucierpieliśmy w drogowym wypadku, to przysługuje nam odszkodowanie. Będzie ono wypłacone z ubezpieczenia sprawcy. Niestety jednakże bardzo regularnie spółki ubezpieczeniowe stosują najróżniejsze sztuczki prawne, żeby nasze zadośćuczynienie okazało się jak najmniejsze.


Jeżeli należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy, to warto znać swoje przywileje.

Posiadasz firmę przewozową? Zatroszcz się o sprawozdanie intrastat

sprawozdanie intrastat
Od kiedy Polska została wybrana w poczet krajów Unii Europejskiej, bardzo dużo zmieniło się na jej obszarze. Dzięki temu wielu przedsiębiorców mogło zacząć współprace z zagranicznymi firmami, gdyż przewóz produktów w obrębie Unii jest znacznie łatwiejszy.

W który sposób sprowadzić produkty zza oceanu?

Niemcy
Od mnóstwa dziesiątek wiosen w naszej ojczyźnie utarło się, że rzeczy wytworzone za oceanem są lepsze niżeli krajowe. Dotyczy to wszelakiego wariantu produktów czy usług.

Co to jest i na czym polega leasing samochodu

Samochód BMW
Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Czytając codzienną prasę, branżowe magazyny, rozmawiając z osobami z odmiennych środowisk firmowych czy po prostu oglądając programy telewizyjne, często spotykamy się z tematyką leasingu. Mimo, że jest to coraz bardziej powszechne zjawisko, wielu z nas w dalszym ciągu nie umiałoby dokładnie scharakteryzować tego określenia.

Nie kupuj kota w worku - czyli jak inwestować rozsądnie

wycena nieruchomości wrocław
Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy branża deweloperska ma się naprawdę dobrze. Kto z nas nie marzy o własnym mieszkaniu? Dostępnych lokalizacji we wszystkich większych miastach w Polsce jest tyle, iż z pewnością jest nad czym się zastanawiać.

Kiedy pracodawcy będzie opłacać się wynajęcie zewnętrznego specjalisty?

Kancelaria prawna
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiemy, że firma, nawet malutka, to zawiły organizm.


Różnorodność zagadnień którymi trudnią się pracownicy średnich rozmiarów firmy dowolnej branży może obciążyć, toteż bardzo częstokroć dużą część problemów dnia powszedniego właściciele cedują podmiotom zewnętrznym.

Firmy kurierskie: coś, bez czego współcześnie ciężko nam wyobrazić sobie wysyłanie paczek

kurier
Źródło: pixabay.com
Jeszcze stosunkowo niedawno, chcąc nadać przesyłkę, mogliśmy to zrobić jedynie, decydując się na usługi świadczone przez Pocztę Polską. W chwili obecnej na rynku funkcjonują również firmy, w których możemy nadawać przesyłki. Z usług firm kurierskich bardzo często korzystają klienci robiący zakupy w sklepach internetowych. Jakie są plusy korzystania z usług firmy kurierskiej?

Pomoc prawnika świadczona przez radcę prawnego z Wrocławia

polecany radca prawny
Autor: The Orkla Group
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno radca prawny jak i adwokat udzielają pomocy prawnej w pokrewnym aspekcie. Jedyną różnicą jest to, że radca prawny we Wrocławiu nie ma prawa być obrońcą w sprawach karnych i w postępowaniu w przedmiotach o przestępstwa skarbowe.

Fachowe rady prawne dla osób osobistych oraz przedsiębiorców

prawnik
Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas nieraz potrzebuje zasięgnąć wskazówki ekspertów w zakresie prawa. W takich sytuacjach warto zwrócić się do biegłych kancelarii prawnych, bo proponują one profesjonalne wskazówki prawne dla osób prywatnych, i także dla przedsiębiorców, jacy prowadzą własną aktywność gospodarczą, firmę bądź przedsiębiorstwo. Znalezienie takiej kancelarii nie jest trudne, pewno najłatwiejszym sposobom okaże się skorzystanie z wyszukiwarki internetowej i znalezienie w Internecie takiego hasła, jak przykładowo „porady prawne Wrocław” albo „kancelaria prawna porady”. W rychły sposób odkryjesz liczne kancelarie prawne, jakie zajmują się udzielaniem porad prawnych z różnorodnych dyscyplin.