ruch

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kmtychy.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W zdrowym ciele, zdrowy duch - to stare, ludowe przysłowie ma w sobie meritum tego, dlaczego ludzie od wieków uprawiają sport.

węglowodany
Autor: Masa Sakano
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy zacząć dbać o swoją sprawność fizyczną, jednak nigdy wcześniej nie zażywaliśmy ruchu, to warto na wstępie pomyśleć o czymś właściwym.

Siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna i zła dieta - główne powody problemów z kręgosłupem

Rehafit Centrum masażu
Źródło: flickr.com
Siedząca praca, brak aktywności fizycznej i zła dieta powodują, że powiększająca się ilość ludzi narzeka na zdrowotne problemy. Objawić się one mogą na wiele różnych sposobów, ale bardzo duża ich liczba dotyczy kłopotów które są związane z bólem pleców.

Jak dobrze wybrać solidne opony na lato i zimowe

Opony samochodowe
Źródło: www.interopony.pl


Opony występują w rozmaitych formach w zależności od wykorzystania. Oczywiste jest, że innego rodzaju ogumienie stosuje się do zwykłych osobowych samochodów, a inne do samochodów ciężarowych. Zupełnie odrębną grupę natomiast tworzą opony specjalnego zastosowania, wykorzystywane przykładowo w urządzeniach rolniczych. Kombajn czy ciągnik powinien bowiem mieć warunki do działania na trudnym i zróżnicowanym terenie i te warunki powinny mu zapewniać przede wszystkim opony. W kontekście jednak ogumienia typowego samochodu osobowego także można dokonać rozróżnień. Niezależnie od odmiany ogumienia najważniejszy jest jej stan. Wszelkie odmiany wymagają regularnie zupełnej wymiany. W trakcie jazdy samochodem bowiem opona zużywa się w tempie szybszym, niż wielu ludzi sądzi.