ZUS

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kmtychy.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Trudności organizacyjne w przedsiębiorstwie. Co zrobić? Do jakiego miejsca iść po wsparcie? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami

biuro rachunkowe
Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
Spora część z nas ma trudność ze zrozumieniem i ogarnięciem zagadnień prawnych i podatkowych. Nic dziwnego – dla zwyczajnej osoby bez wykształcenia ekonomicznego mogą być one dosyć złożone oraz skomplikowane. Czasem mamy trudność z uzupełnieniem nawet normalnego składanego co rok PIT-u, a co dopiero mówić o trudniejszych kwestiach.

Chciałabyś spróbować swoich sił jako opiekunka za granicą?

działalność gospodarcza
Autor: *Light Painting*
Źródło: http://www.flickr.com
Praca w zawodzie opiekunki osób starszych na Zachodzie jest coraz bardziej popularna wśród Polaków, szczególnie wśród pań. Jeśli jesteś zainteresowana taką pracą, ten tekst jest z pewnością dla Ciebie.

Co należy znać, pragnąc prawidłowo się wywiązać z rozliczenia corocznego z Urzędem Skarbowym?

pieniądze wkładane do koperty
Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Nowy rok przynosi następne zmiany podatkowe. Wśród tych zmian się znajduje zmiana właściwości urzędu skarbowego dla celów VAT. Pewna część podatników zostanie zobligowana do zmiany dotychczasowego Skarbowego Urzędu.

W jakich sytuacjach warto poradzić się dużo bardziej doświadczonej osoby zatrudnionej w biurze rachunkowym?

dokumenty
Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy zna powiedzenie, że nieznajomość prawa szkodzi. Wiele osób z pewnością przekonało się, że jest ono prawdziwe, ale są takie sytuacje w życiu, zwłaszcza takie jak otrzymanie pracy, wypłata honorarium albo urlop wychowawczy czy macierzyński, jakie szczególnie dobrze jest obgadać z kimś z większą wiedzą z tych dziedzin, żeby nie być oszukanym lub aby dochodzić swoich praw z absolutną świadomością tego, co się nam należy.

Oprogramowania do wypełniania deklaracji podatkowych

długopis i napis tax
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Jak każdego roku, nadchodzi okres rozrachunków z US. PIT 37 jest najbardziej popularnym rodzajem formularza podatkowego. Druk PIT 37 online służy do bezbłędnego wypełniania deklaracji podatkowych.