Niby tylko karton, a jednak jak wiele ma zastosowań. Sprawdź w jak wielu okolicznościach pomocne są tworzywa z kartonu

Opakowania wykonane z kartonu to najczęściej powszechny, a równocześnie najtańszy sposób zabezpieczenia przesyłki. Prosty kształt i przydatne cechy mechaniczne oferują odpowiednie bezpieczeństwo wysyłanego przedmiotu. Należy jednak zdać sobie sprawę, że transport towaru to nie ich jedyne zastosowanie.

ulotki reklamowe

Autor: Charles Clegg
Źródło: http://www.flickr.com
Są one także dobrym pomysłem na chowanie różnych akcesoriów, mogą też zostać wykorzystane jako opakowania na podarunki. Co więcej sprawdzają się w reklamie i promocji, działając jako standy reklamowe.

Jeżeli chcesz podarować ukochanej osobie coś niezwykłego lub chcesz, by solenizant, który zaprosił Cię na imprezę pamiętał Cię na długi czas, to pamiętać, że unikalne opakowanie, może zdziałać cuda. Unikalny podarunek i niezapomniany design opakowania na pewno zdziałają, że pozostaniesz w pamięci na długo.

Zaciekawiły Cię te informacje? Szalenie nas to cieszy i od razu zachęcamy Cię do serwisu twórcy (http://www.sej-pro.pl/projekty-domow/mini-domy-do-110m2/) po nową porcję wątków.

Dobrze dopasowane opakowanie z pewnością zaznaczy charakter podarku, w większości sytuacji jest wręcz potrzebne. Do wykonania opakowań i pudełek zazwyczaj wykorzystuje się tekturę falistą. Tego typu tektura (foliarka ręczna) nie tylko pełni rolę przechowalniczą, ale także ozdobną i logistyczną. Dzięki nim znacznie łatwiej jest przemieszczać czy dystrybuować produkty.

To jednak nie wszystko, nie zapominajmy w końcu o zastosowaniu w marketingu.W końcu ogromna część produktów idących do klientów lub sklepów ulokowana jest w opakowaniach, gdzie wydrukowane lub wytłoczone jest logo producenta. Znane standy promocyjne również zrobione są z tektury . Każdego dnia mamy szansę na nie trafić, szczególnie w dużych miastach. To łatwe, a równocześnie chyba najbardziej ekonomiczny sposób i rodzaj promocji. I to nie jedynie przy zapełnionej ulicy w dużym mieście, ale również na różnego rodzaju targach. Ich rola jest przyciąganie wzroku klientów oraz zaprezentowanie oferty.

Obecnie bez wątpienia można powiedzieć, że nie wystarczy dać ciekawych produktów dla klientów, lecz również istotne jest, aby udało nam się je właściwie zaprezentować. Z pewnością więc skorzystamy, gdy będziemy chcieli zainwestować w ekspozytory kartonowe, jak standy kartonowe, dzięki ni bowiem uda nam się zestawić produkty w niezwykle atrakcyjna bryłę geometryczną. Przekonamy się jednocześnie, że choć ekspozytory kartonowe muszą posiadać jakieś półki, to wcale nie muszą być one prostokątne.