Nowe projekty domów jednorodzinnych z garażem – teoretycznie i praktycznie

Wiele ludzi organizuje konstrukcję budynku z osobnym garażem. Naturalnie takie planowanie jest błędne. Budując dom z przyłączonym garażem możemy zaoszczędzić finanse i czas, i wbrew pozorom, projekt takiego domu wcale nie jest trudny.

dom

Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomicie sprawdzają się projekty domów jednorodzinnych z garażem jednostanowiskowym. Dużą zaletą tego typu garażów jest praktyczne przejście z garażu do domu (domy pasywne prefabrykowane). Po ulokowaniu auta w garażu, zamykamy bramę i w okamgnieniu możemy iść drzwiami do pokojów. Przy garażu można zrobić pomieszczenie gospodarcze. Sporo osób przeznacza to miejsce na pralnię, prasowalnię albo siłownię. Oczywiście planując dom z garażem musimy pamiętać o treściach praktycznych. W pierwszej kolejności powinno się nadmienić o ociepleniu.

Wiadomo – garaż będzie ogrzewany grzejnikami, pamiętaj aczkolwiek, że temperatura w garażu jest niższa, aniżeli temperatura w domu. Wskutek tego wypada ocieplić ściany garażu. To zdecydowanie zmniejszy ulatnianie się ciepła z pokojów. Kiedy napływa okres zimowy, na dachu garażu magazynuje się śnieg. Niejednokrotnie zdarza się tak, że na ścianie położonej bezpośrednio pod tym dachem pojawia się wilgoć. Żeby obejść się bez wilgotnych niespodzianek konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie pasa elewacji nad garażem, wzdłuż spojenia z dachem, najodpowiedniej zabezpieczyć to fartuchem z blachy.
dom
Jak wiadomo, istnieją przeróżne projekty domów jednorodzinnych z garażem – Poniektóre z nich umiejscawiają drzwi przejściowe do garażu – w kotłowni. To w przyszłości może okazać się kłopotem. Weźmy przykładowo taki scenariusz – oto palisz zimą w piecu i w całej kotłowni jest mnóstwo dymu.

Chciałbyś odszukać zbliżone wiadomości na niniejszy temat? Ta ważna oferta (https://wolplanposadzki.pl/wylewki-wroclaw/) publikuje dokładnie to, czego poszukujesz.

Kiedy udasz się do domu, dym poleci do pomieszczeń mieszkalnych. W związku z tym bez wątpienia prawidłowiej jest umieścić drzwi przejściowe do garażu – w przejściu korytarzowym, kotłownia musi być dalej.

Jak wiadomo, projekty domów jednorodzinnych z garażem przewidują też wykorzystanie powierzchni znajdującej się nad garażem. W wielu przypadkach na dachu garażu znajduje się taras. Jeżeli nad garażem zlokalizowane są pomieszczenia, zdecydowanie lepiej jest, jak są to suszarnie bądź pralnie. W takim przypadku naturalnie należy pamiętać o właściwej wentylacji.