O czym pamiętać zakładając własne gospodarstwo agroturystyczne? Czym przyciągnąć turystów?

Prowadzenie swojego interesu to spore wyzwanie. Nawet jeśli posiadamy środki finansowe na rozpoczęcie, to czasem większym problemem okazuje się odpowiedni pomysł. Nie jest niestety prosto wymyślić coś, co nie jedynie przyjmie się, lecz również będzie się czymś wyróżniało spomiędzy dużej ilości podobnych firm. Dobrze jest jednak zastanowić się nad tym, czy coś co posiadamy nie da nam przewagi oraz dobrze rokujących możliwości. Takim czymś na pewno jest gospodarstwo. Osoby, które mają swój dom na wsi mogą pomyśleć o agroturystyce. Czy może to być trafiony pomysł?

Posiadanie własnego gospodarstwa to już duży krok w kierunku własnej agroturystyki. Jak do tego takie miejsce leży w ładnej okolicy to jeszcze jeden duży plus. Warto mieć coś, co zwabi turystów właśnie do naszego miejsca. Może to być uprawa jakiejś wyjątkowej rośliny. Na przykład pięknie wyglądają oraz pachną kwitnące pola lawendowe. Pokaźny sad z owocami także będzie czymś ciekawym dla turystów. Będzie można jeść przykładowo pyszne, dojrzałe gruszki wprost z drzew, albo też kupić gotowe dżemy i zabrać ze sobą do domu jako pyszną pamiątkę – sprawdź ofertę Mechanik-sc. Wiadomo, iż dużą atrakcją zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych jest możliwość obcowania ze zwierzętami. Ich w agroturystyce nie może zabraknąć. Dobrze będzie też nastawić się na jakąś hodowlę. Kozy mogą być tu dobrym pomysłem, gdyż prócz niewątpliwej frajdy przebywania z tymi zwierzakami, możemy także wykorzystać ich mleko do produkowania serów. Robione na miejscu produkty żywnościowe to coś, co przyciąga sporo turystów.

ciągnik

Autor: LID
Źródło: http://www.flickr.com

By mieć dobre gospodarstwo rolne trzeba je wyposażyć w dobrej jakości maszyny. Niestety jest to duży wydatek, na który trzeba się nastawić. Również na wypadek (sprawdź profesjonalny wpis na temat – jak zwiększyć odszkodowanie) awarii części do ciągników Lamborghini wcale nie kosztują mało. Musimy w związku z tym mieć odłożone pieniądze na tego typu nieprzewidziane wydatki. Dużą atrakcją dla przyjezdnych z miasta, jacy nigdy na wsi nie mieszkali może być możliwość spróbowania pracy w polu. Warto stworzyć możliwość podglądania jak dawniej takie prace wykonywano, by w taki sposób przybliżyć życie wsi. Jednak na co dzień nie poradzimy sobie bez części części do tirów Fendt do maszyn nowej generacji, wykorzystywanych przy pracach polowych.

Przyjezdnym trzeba również zapewnić dużo zieleni wokół domu, miejsce na rozpalenie ogniska, a dla najmłodszych miejsce do zabaw na podwórku – czytaj o częściach fendt. Warto przygotować także zadaszoną część podwórza, aby nawet na wypadek kiepskiej pogody móc przebywać na dworze oraz obcować z pięknem przyrody.