Odporność detali skonstruowanych ze stali nierdzewnej

Trwałość części skonstruowanych ze stali nierdzewnej jest nieporównywalna z większością różnych półproduktów wykończeniowych. Ich wizerunek nie zmienia się przez dziesiątki lat.

Stal nierdzewna sprawdza się tak jak w warunkach dużych, jak i niskich temperatur. Posiada ona dużo wyższą wytrzymałość ogniową aniżeli inne stale. W ostatnich paru latach stal nierdzewna zaczyna być coraz bardziej ceniona również przez naszych konstruktorów, stając się lubianym surowcem wykończeniowym. Stal nierdzewną stosuje się w budownictwie zazwyczaj jako tworzywo na balustrady, zabezpieczenia podparć i filarów, elementy zadaszeń, teowniki okienne i drzwiowe, drzwi ppoż, składniki oprzyrządowania pływalni, kotwy nierdzewne, lub kabiny wind. Przy budowie jakiegokolwiek domu wykonuje się co najmniej kilkaset umocowań rozmaitych fragmentów konstrukcyjnych, instalacji i wyposażenia. Stal nierdzewna jest surowcem wyjątkowo trwałym i pożytecznym, a równocześnie wytwornym i eleganckim – opaski nierdzewne. Dzięki różnorodności gatunków i typów nawierzchni jest ona w stanie zrealizować najbardziej wyszukane żądania stawiane surowcom budowlanym i wykończeniowym.
kotwy nierdzewne

Autor: Röben
Źródło: Röben
Przy montowaniu z aplikacją kotew rozporowych następują znaczne siły rozpierające. Fakt ten ogranicza przeznaczenie kotew stalowych do zamocowania w sztywnych jednolitych materiałach takich jak beton normalny, kamień naturalny o zwartej strukturze, cegła pełna ceramiczna.

Przepust na kotwy nierdzewne trzeba borować prostopadle do jego nawierzchni – wiarygodne źródło. Należy również bezwzględnie stosować się do zarządzeń producentów kotew odnoszących się do minimalnych granic i gęstości kotwienia w półprodukcie.