Oferta niszczenia dokumentów poufnych

Coraz więcej firm, które posiadają poufne, niedostępne dla nikogo informacje po pewnym okresie decydują się na ich zniszczenie, ale nie zawsze mają one odpowiednich kompetencji oraz doświadczenia na tego typu ruchy, w związku z czym decydują się na kontakt z pewnymi grupami, które oferują usługi w tymże obszarze.

sale

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to jednocześnie pewność całkowITej poufności i zachowania wiedzy o dokumentach tylko wśród upoważnionych osób.
Wśród oferty wymienia się także niszczenie dokumentów, które zwykle wkłada się do dostarczonych pojemników o pojemności od 50 aż do 600 litrów, a potem – za sprawą wcześniejszych ustaleń – zostają one zbierane jednorazowo lub cyklicznie i utylizowane w zaawansowanych technologicznie ciężarowych samochodach, posiadających zarazem satelitarną nawigację GPS. Niszczenie ma miejsce pod okiem doświadczonej kadry, jak również strzeżonych i w pełni poufnych miejscach. W razie konieczności, firmy zlecające mogą ubezpieczyć dane zniszczenie aż do kilkudziesięciu milionów złotych, aby w razie wycieku ochronić swoją markę. Każdy pracownik personelu jest zobowiązany do zachowania tajemnicy oraz danych zawartych w pudłach. Co ważne – chronione jest zarazem środowisko, gdyż zniszczone dokumenty są ponownie przetwarzane – . niszczenie – tutaj
Istnieje również niszczenie dysków twardych, których utylizacja odbywa się w sposób porównywalny do informacji – .

Wszystko odbywa się w sposób tajny, a dyski twarde oraz inne nośniki informacji nie zostają odtwarzane, lecz natychmiastowo niszczone, bez możliwości ujawnienia wiadomości znajdujących się na nich. Wszystkie firmy oferujące podobne usługi posiadają licencje transportowe, a nawet możliwość gospodarowania odpadami.