Opakowania i nasze miasto – jak to kształtuje naszą codzienność

Jak wynika z wielu różnych badań estetyka przestrzeni nie jest czymś ważnym dla sporej grupy osób. Wielu z tych ludzi nawet tak naprawdę nie ma pojęcia, czym owa estetyka jest. Zresztą, skąd mają to znać, kiedy nie interesowali się estetyką przestrzeni, żyli długie lata w komunie, gdzie było szaro i niezbyt ładnie. Dość często takim osobom wystarcza tak zwana „pasteloza”, czyli bloki odmalowane na bardzo jaskrawe, niezbyt dobrze dobrane kolory. Widać je w każdym polskim (większym lub mniejszym) ośrodku miejskim. Są pomazane różnymiróżnorodnymi kolorami, ażeby było jak najbardziej kolorowo.

opakowania

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Od razu zaznaczam, iż w żaden sposób nie jestem uprzedzony do kolorów, ale „pasteloza” tak naprawdę ma mało wspólnego z kolorami i dobrym smakiem. To działanie, jakiego kiedyś będziemy się wstydzić, tak jak obecnie wstydzimy się niektórych reliktów komunizmu.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź informację opisującą podobny temat. Prawdopodobnie ona też Cię zainteresuje.

Tego typu bloki, zamalowane w jaskrawe kolory, mieszające się kolorystycznie nawzajem prezentują się jeszcze bardziej beznadziejnie, gdy mają już trochę lat.

Nieodmalowane po tych kilku latach prezentują się jeszcze gorzej niż szare bloki, gdyż zacieki, które tam powstały tworzą okropną mieszankę wybuchową. W nowoczesnej architekturze jest wiele ciekawych projektów, co istotne, bez udziwnień i innych zbędnych detali. Zamiast bazgrać po danym bloku różnymi kolorami, gdzie zielony sąsiaduje z żółtym i czerwonym, a obok nich jest pas koloru niebieskiego, do wyboru są dopasowane, stonowane kolory, jak beż. Dodatkowo, bloki pomalowane jednym kolorem prezentują się lepiej niż kilkoma kolorami. Wiadomo, iż dość często to nie jest problem kolorów,

opakowania

ale zbytnio pokręconej inwencji twórcy.

Stara się on zrobić pewien wzór, który nie wiem, ma coś artykułować, mówić, tłumaczyć? Nie jest to do końca jasne, najczęściej prezentuje się to jak zbiór zupełnie różnych i niedopasowanych kolorów, niestety. Nieciekawe także jest to, iż w naszym kraju nie dba się o wiele rzeczy. Dosyć często rządzi przekonanie, iż ekologiczna oczyszczalnia ścieków się stawia, ażeby stał, a jedzenie się przyrządza, żeby je po prostu zjeść. Taka jest jak najbardziej ich podstawowa rola, jednak niezwykle istotnym jest wygląd tego zbudowanego domu czy opakowania produktów jak . Pojawiają się tutaj także inne rzeczy, jak pakowanie saszetek czy wygląd stron www. One też niekiedy prezentują się, jak ta cała pasteloza. Jakie jest na to lekarstwo? Zaczynać od siebie, przekonywać nieprzekonanych i rozwijać swój gust.