Opony i ich funkcja w czasie poszczególnych pór roku

Opony stanowią istotny element każdego auta. Jest bowiem częścią gwarantującą właściwą amortyzację, częścią, która bezpośrednio styka się z podłożem w czasie użytkowania. Wysoka jakość używanych opon jest pewnego rodzaju gwarancją bezpieczeństwa dla użytkowników.

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei stosowanie niskiej jakości lub wyeksploatowanych opon stanowi zagrożenie właściwie dla wszystkich uczestników ruchu. Dlatego w czasie kupowania opon należy zachować dużą dozę rozwagi. Ogólnie najbardziej korzystnie byłoby nabywać tylko opony najbardziej znanych na świecie firm, w takim przypadku bowiem uzyskiwałoby się pewną gwarancję jakości. Nie wszystkich kierowców stać jednak na tego typu ogumienie, jednak trzeba mieć na uwadze to, ze nawet u mniej znanych producentów można trafić na modele wysokiej jakości. Opony należą do takich części samochodu, których cechy zmieniają się w zależności od pór roku. Uwzględnianie tego jest niezwykle istotne, gdyż także może zadecydować o bezpieczeństwie na drodze. Elementem, dzięki któremu wymiana ogumienia zależnie od pór roku nie jest niezbędna, są opony całoroczne.

Wymiana opon na zimowe

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Współcześnie sporo mówi się o tym, jak istotna jest regularna wymiana ogumienia.

Jeżeli publikowany artykuł jest dla Ciebie pasjonujący, to zobacz też na pomocne źródła, które mają intrygujące informacje – na pewno Cię wciągną bez reszty!

Zwłaszcza zima jest takim czasem, który wymaga użycia specjalnych rozwiązań. Opony na zimę są specjalnie przygotowane do stosowania w zimie. W zimie bowiem nawierzchnia jest niekiedy zaśnieżona, a nawet nierzadko oblodzona, a więc bardzo trudna do przemieszczania się. Kształt i tworzywo wykonania ogumienia zimowego jednak na to pozwala. Przy zastosowaniu takich opon skraca się droga hamowania auta.


Jeden zestaw ogumienia na cały rok

Wygodnym pomysłem dla części kierowców z pewnością są wspomniane już opony wielosezonowe. Jak sama nazwa wskazuje, są to opony przygotowane do wykorzystywania po drogach w różnych warunkach, zarówno latem, jak i zimą.

Jeżeli niniejszy post jest według Ciebie pasjonujący, to zobacz stronę (www.dopower.pl/), która także zamieszcza pokrewne materiały. One niewątpliwie również Cię zaintrygują.

Nowoczesna technika umożliwia zagwarantowanie bezpieczeństwa w różnych warunkach, jednak wielu specjalistów jest zdania, że nadal bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie odmiennych rodzajów ogumienia w zależności od pory roku. Należy również pamiętać o tym, że zestaw opon wielosezonowych zazwyczaj jest stosunkowo kosztowny. Polecamy